Avatar uživatele
pn65

Může exekutor na nezabavitelnou částku?

Mám dvě brigády s celkovým výdělkem 4600 kč,problém je, že bych měl dodat exekuční příkaz na mzdu, který mě uložil soud, může mi na tento výdělek sáhnout exekutor?

Děkuji za odpovědi.

Zajímavá 0 před 3131 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Ne nemůže, za 1. nezabavitelná částka je něco kolem 6000 a za druhé, dohoda o provedení práce-tedy jak říkáš brigáda nepodléhá výkonu rozhodnutí.

Omlouvám se za chybné sdělení, novelou zákona od 1.9.2015 lze i na dohodu, ale stejně při této výšce platu není co „vzít“, jelikož nezabavitelná částka je vyšší.
http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/exekucni-srazky-z-odmeny-z-dohody-o-provedeni-prace-98411.html

Upravil/a: JájsemRaibek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
simir7

Nemůže.Ani na první,ani na druhou.To že máte exekuce je uvedeno na zápočtovém listě,anebo doložíte exekuční příkazy./Je to povinost a stejně by si to exekutor zjistil/Peníze od různých zaměstnavatelů se nesčítají.Já jsem pracoval část měsíce a část měsíce jsem byl na nemocenské a vyšlo to tak že jsem nezaplatil nic/exekuce/.Si­mir7.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

kolegové mají sice pravdu, ale – exekutor vždy chce své peníze dostat. A když to nepůjde srážkami z účtu, najde si jiný způsob. Třeba vybílí byt, odveze auto , atd

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hans51

Nezabavitelná částka je nazývána nezabavitelnou právě proto, aby na ni soudní exekutor „nemohl sáhnout“.

Paragraf 278 zákona č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád, ve znění pozdějších předpisů uvádí, že z měsíční mzdy povinného nesmí být sražena základní částka.

Způsob výpočtu základní částky je dán nařízením vlády č. 595/2006 Sb., o o způsobu výpočtu základní částky, která nesmí být sražena povinnému z měsíční mzdy při výkonu rozhodnutí, a o stanovení částky, nad kterou je mzda postižitelná srážkami bez omezení (nařízení o nezabavitelných částkách), ve znění pozdějších předpisů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek