Avatar uživatele
Pokročilý

Je lepší pracovat pod agenturou nebo přímo u firmy?

Kdyby člověk chtěl jít třeba brigádně do supermarketu za kasu je lepší být pod agenturou nebo přímo u firmy? A proč kolikrát agentura nabízí třeba 100 kč na hodinu za kasou a ten supermarket jenom 95 kč? Díky za info:)

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Agentura dostává od firmy za tebe třeba 200 Kč, ale tobě dá je 100 Kč na hodinu.
Je to díky tomu že agentura za tebe převezme veškerý účetnictví kterou ve firmě řešit většinou nechtějí, nebo nemají čas na tolik brigádníků.
Agentura se vyplatí jen když chceš ubytovat někde kde chceš pracovat a nemáš tam kde sehnat bydlení, nebo když nemáš kde bydlet, práce přes agenturu je jediná možnost jak nebýt bezdomovec.
Vždycky je lepší přes firmu, jinak na tebe zaměstnanci ve firmě koukají, než na agenturní koště kterého berou jako agenturního povla a pomahače.
Většinou agentuty ti daj na DPP 100 Kč to je vše. U firmy máš větší možnosti, problémy řešíš přímo s firmou, když se ti něco nelíbí. za to u když si agenturní platit musíš řešit s agenturou. U firmy máš většinou i příplatky, to agentůrníci nemají nic, jen 100 Kč na hodinu.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Má aktuální zkušenost: ve firmě pracuji přes agenturu. Firma sama nenabírá, pouze agenturně. Dobrým zaměstnancům firma po jisté době nabízí přejít do kmenového stavu, já osobně (bude-li mi nabídnuto) to ale odmítnu, protože to nepřináší téměř žádná plus, jen několik drobných mínusů. Co se týká peněz, beru totéž jako kmenový zaměstnanec na stejné pozici.


Avatar uživatele
Zlatý

Obecně je výhodnější pracovat přímo pro firmu.

Existují ale profese (pozice), u nichž je to skoro jedno.
Pokladní v supermarketu mezi ně ale nepatří. Týká se
to spíše IT specialistů apod.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

PS. většinou ale ti firemní musí hákovat o něco víc než ti agenturní. Agenturní prijdou do práce a nemusí se o nic starat, třeba ve výrobe ve skladech agenturni ani neplni normy, je jim to jedno, za to firemni jsou buzerováni protoze maj na vic jeste nejaky priplatky, osobko a tak.

Pokud bych si mel vybrat u kasy, zeptal bych se jestli u agentury budu mit odpovednost za kasu..u firmy ji mit asi budes/podepsat to...
uz se to podepisuje asi u obou..nevim

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Nevěřím tomu, že by někdo zaměstnal pokladní/ho bez uzavření dohody o odpovědnosti. Potom by zaměstnanec neměl povinnost vyúčtovat svěřené prostředky a za případnou škodu (pokud by se mu neprokázala např. krádež) by ručil jenom do výše 4,5 násobku průměrného výdělku.

Avatar uživatele

anonym

Já už zažil za pokladnou kde jsem odpovednost nepodepisoval ;) JE TAKOVÝCH OBCHODŮ PLNO

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

To si majitelé docela zadělávají na problémy…

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

V případě podepsané dohody odpovídá zaměstnanec „automaticky“ za schodek v plné výši, ledaže by prokázal, že škodu zčásti nebo vůbec nezavinil. Důkazní břemeno je na zaměstnanci.

Bez podepsané dohody odpovídá zaměstnanec jen do výše 4,5 násobku svého průměrného výdělku a zaměstnavatel mu musí zavinění prokázat. Důkazní břemeno je na zaměstnavateli.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 958
Zlatý mosoj 480
Zlatý ivzez 462
Zlatý Hlada 293
Zlatý gecco 271
Zlatý annas 210
Zlatý Kepler 201
Zlatý standa 201
Zlatý led 197
Zlatý hanulka11 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.