Matiselis

Je lepší na chatting v mobilu používat Messenger, nebo Facebook?

Říkám si, proč vůbec existuje Messenger, když lze zapnout aplikaci Facebook, kliknout na ikonu chatu, a máte rázem Messenger ve Facebook aplikaci. Stojí to jen klepnutí navíc. Tak proč lidé používají raději Messenger pro konverzaci? Je ta aplikace méně náročná na baterii?
Děkuji za odpověď

Odpovědi
aliendrone

Jo, to je záhada i pro mě, ostatně používání obojího mi nedává moc smysl (chápu, že pro blbce je to easy volba). Sám jsem přešel z WhatsAppu (poté co ho koupil FB a následně po čase utáhl šrouby) na Signál, ale ten se moc neujal jednak, druhak konkurenční Telegram jede. Navíc na Telegramu (RUSKÁ appka) nehrozí brutální cenzura „pro nás nepohodlných či nevhodných informací“ a další oprese, které jsou už u FB, Googlu, YT či Twitteru apod. doslova NESNESITELNÉ. :(

Dochy

Tohle funguje ve webovém klientu. Ale aplikace pro Android tuhle možnost nemá, při pokusu o odeslání zprávy se přepne na messenger. Proč? Zeptej se autorů. Možná proto, aby messenger na mobilu mohli používat i ti, co si mobil nechtějí zas…t facebookem a třeba jej nechat jen na PC. S nárokama na HW a data je FB úplně někde jinde než messenger.

Matiselis

@Dochy – Facebook Lite mobilní aplikace umožňuje konverzaci přímo v této aplikaci bez nutnosti instalovat Messenger (či Messenger Lite).