smoulinkaq

je lepši mobil s operačním systemém nebo když ho nema? děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Founy s operačním systémem umožňují více věcí, než jen volání, sms, rádio, net, budíky atd.
Jsou ale uživatelé, kterým stačí i hloupý telefon (bez OS) a přesto jsou spokojeni.

Další odpovědi
badisko

Zalezi k cemu ten mobil pouzivas ..kazdy ma jine naroky na mobily ..ja nejsem nejakej zastance chytrejch telefonu na brouzdani po netu mam PC…jinak mam Sony Ericsson W995…http://m­obil.idnes.cz/re­cenze-sony-ericsson-w995-walkman-bez-kompromisu-fbw-/mob_sonyeric­sson.aspx?c=A091113­_143452_mob_so­nyericsson_vok a nema OS stejne tak v nem mam skype ..email..Ebay­..yahoo search ..Windows live Google search ..youtube a spousty dalsich aplikaci …jack 3.5 a fotak 8.1 megapixel …tak proc se trapit ze zbytecnym OS v mobilu kdyz mobil mam na volani…
Doplňuji:
Navic ma kovovy kryt ..je to strasnej drzak a v propade nouze se da pouzit jako padlo ci dlazebni kostka na protestech proti Mcdonalds a jinym ..pak se da pouzit jako ucina zbran k obrane me malickosti a majetku …vydrzi snad vse…:D

Bedy

Je to relativní – pokud ten mobil nemá zas nějaký silný hardware, tak je lepší tam nemít operační systém, protože ten operační systém si sežere dost systémových prostředků a pak ten mobil je pomalejší, může se sekat apod.

Na druhou stranu, ono i mobily bez operačního systému kolikrát toho umí stejně jako mobily s operačním systémem. Budiž příkladem mobily Nokia Asha, třeba konkrétní model Asha 311.
U „hloupého“ mobilu by těžko člověk čekal třeba GPS navigaci nebo nějaký obchod s aplikacemi. Ale tyhle Nokie to splňují. Proto třeba v rozvojových trzích jako je Indie nebo Čína jdou docela dost na odbyt – vypadají jako chytré telefony, funkce na to vesměs taky mají, ve skutečnosti by se správně měly zařadit mezi „hloupé“ mobily no…

Ono to není tak černobílé, jak by se mohlo na první pohled zdát a jak si to i řada lidí myslí…