nyjono

Je lepší baterii v telefonu dobít dřív nebo později?

Mám od vánoc nový telefon.
Baterie teď večer na 80%, přes noc na nabíječce.
Je lepší baterii dobít i teď nebo třeba až zítra večer.
Jak moc je potřeba hlídat úroveň nabití?
Děkuju za rady.

Nejlepší odpověď
Malvína

Neznám značku, ale u sebe se snažím nevybíjet pod 20% a nenabíjet nad 80%. Mám iPhone a tímto systémem mi baterie jako taková drží dlouho, nemusím po chvíli měnit v servisu.

Další odpovědi
elkon

Pokud má baterie ještě 80%, je nesmysl ji nabíjet. Stačí nabíjet když je stav mezi 20–30%. Pak ji můžeš klidně zapnout na nabíječku na noc. Až bude baterie nabitá, elektronika ji odpojí od nabíjení.

aliendrone

Obecně se nejčastěji tvrdí/doporučuje přesně to, co píše Malvína. Nicméně existují ZÁVAŽNÉ (přinejmenším) indicie, že „je to trochu jinak“. Nwm a zkoumat / prověřovat to nebudu. Proč?

Hele, DOBŘE chápu tvoji lásku k merglím/majetku. Vím, že prachy tě nezradí, že jsou jistotou atd., atd. a také je rád ušetřím. Jenže…

Máš „cosi shnilého ve státě Dánském“! Pamatuji dobu, kdy lidé usilovně leštili a šetřili své čoudící Papundekly, protože „to byl majetek“. Tenkrát auto skutečně měli zpravidla jen „lepšolidi“ (s vyššími příjmy). A pamatuji, jak jsme se (později po sametové tragifrašce) při vzpomínkách na tu dobu tomu smáli (to bylo ještě před „Lehmanšokem“, kdy vše vypadalo OK). Je smutné (a doslova SIGNIFIKANTNÍ pro havloidní kolabující systém), že dnes se už skrblí i na takové věci, která je běžnou spotřební záležitostí (většinou víceméně zlomek JEDNÉ průměrné mzdy, pokud nekoupíš hi-end).

Víš, mobil (včetně baterie) má SLOUŽIT TOBĚ, k tvému komfortu, vylepšení tvých možností aj., tedy NIKOLIV že ty se budeš přizpůsobovat nějaké věci (či procentům na ukaztateli). Peníze/majetek se mají UŽÍVAT (což ale NEZNAMENÁ marnostratně hýřit/plýtvat), ne se stát jejich OTROKEM! Zkus se nad tím zamyslet. ;) :)

Takže já to dělám tak, že se VŽDY, když je to možné napíchnu k nějaké nabíječce prostě proto, že „co kdyby z nějakého důvodu to následující dobu nebylo možné“. Lepší mít nabito na 100%, než na 80 s tím, že ti těch blbejch 20% bude KRITICKY CHYBĚT (a mobiíl zdechne) v případě potřeby/nutnosti. Cena baterie (výměny) je irelevantní. Dva roky to sichr vydrží a pak stejně budeš kupovat novým pokročilejší typ tak jako tak. Ale ono to je asi spíš o lidské povaze, myslím. ;) :D :D

Kazatel

Dobil bych ji dřív, než bude pozdě.