postcd

Je lepší 100Hz monitor než méně hertzový? Proč?

jde mi zejména o zdravotní stránku věci, tedy co nejnižší únava/namáhání/poš­kozování očí

Odpovědi
Dochy

Nelze odpovědět pokud nenapíšeš o jaký monitor jde.
Pokud Ti jde o CRT (což už je vsoučasnosti rarita) pak nižší frekvence zobrazení mohou být vnímány jako blikání a může to mít vliv na uživatele. Můj limit je někde kolem 75Hz.
Přestože jsem běžně pracoval na 60Hz monitorech, poté co jsem přešel na lepší jsem okamžitě poznal pokud jsem se dstal k monitoru s nižší snímkovou frekvencí (jako jistý nepříjemný pocit, při periferním vidění bylo vidět blikání, práce na tomto monitoru vedla k rychlé únavě). Zjsitil jsem že bezpečně poznám frekvence 72Hz a nižší, od 75 výš už to bylo v pohodě.

K poškození očí by dojít nemělo, únava možná je a příp. další následky z neurologického dráždění.

Na LCD by t nemělo mít vliv, tam k tomuto blikání nedochází a frekvence jen říká jak často je překreslena scéna.

Tw!st

myslím že v tomhle rozdíl asi nebude, jinačí by to bylo kdyby si se ptal jestli to bude dát poznat ve hrách, což určitě bude.

JájsemRaibek

Nejsem odborník, ale hertz je jednotka kmitočtu. Takže můj názor je takový, že čím víc Hz, tím více kmitů a lepší pro oči. Čím méně Hz, tím méně kmitů a pak u vemi nízkých Hz to dokonce může až blikat, což nebude asi to pravé pro oči a tedy pro zdraví.