Je jeden nejlepší a nejzdravější materiál na vaření, pečení či smažení?

Titan, Nerez, Keramika, Sklo, Litina, Mramor, Smalt? Opravdu nevím jakou si vybrat z jakého materiálu, jaký materiál je na co dobrý a na co ne…v dnešní době je to i hodně prokombinovaný…člo­věk ani neví co kupuje

Nejlepší odpověď
Klaproth

Nejzdravější materiál na vaření, pečení a smažení je maso.

Další odpovědi
dr.luha

Titan = nástřik směsí organické a anorganické hmoty – kompromis; nerez = železo + toxický alergenní nikl + chrom – nebrat; litina = podobně jako železo ničí vitamíny; ten zbytek je OK.

orestez

Keramika je půlpodvod, jde o tenkou vrstvu na kovovém nosiči. Popraská to a co pak. Rozumně, cena nádobí vzhledem ke zdraví. Smalt je skvělý pokud není poškozený; podklad smaltu je jedovatý. Věřil bych litině na smažení. Už kvůli pravidelnému rozvodu tepla. Titan, nebo nerez, dobré při čištění. Člověk ví co kupuje. Pokud sklo nepraskne, tak je skvělé.
K pečení používám černý smaltovaný hrnec, na vaření nerez, talíř z keramiky. Chtěl bych do trouby sklo, ale musí mít objem aspoň 6 L.