Zacheus

Je film „Parta hic“ míněný vážně, nebo je to do určité míry parodie na budovatelské filmy, jak píší na polské Wikipedii?

https://pl.wi­kipedia.org/wi­ki/Brygada_upa%C5%82

Odpovědi
Drap

Samozřejmě je to do určité míry i parodie.

Hlada

Ani jedno, ani druhé. Je to komedie, nikoli vážně míněmý příběh. Nevidím v něm nic, co by měl parodovat ani nic budovatelského.

elkon

Je to obraz toho, jak to dříve fungovalo. Samozřejmě je tam i trochu nadsázky. Ale realita to byla.

Nassin

To není parodie, ale tento snímek dokazoval, že pitím mléka se snižují následky silikózy.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.