dust8

Je film Havel čistou autobiografií nebo obsahuje smyšlenosti?

Odpovědi
mosoj

Neznám, a o nic jsem nmepřišel.

anonym

Je to komplikovanější. Pokud jde o znázornění osobnosti Havla, již film je tvořen očima režiséra a scénaristy. Není asi filmu, kde by byla jasná autenticita, ale snaží se o blízkost a zachycení myšlenku. Smyšlenosti, spíše nepřesnosti se dají očekávat, záleží na perspektivě návštěvníka snímku.

anonym

Václav Havel byl váženým a nezvykle čestným politikem (v české historii šlo o téměř unikát), který neměl potřebu jít neustále svým oponentům po krku a hájil vždy správnou věc. Spousta lidí mu dodnes neodpustí rok 89, kterého se pochopitelně stal symbolem, ale to je jen jejich problém. Havel je jedním z mála politiků, s jehož osobností a názory má smysl seznámit se rozhodně lépe než skrze nějaký „film“ 🙂

Máte rozhovorů s ním třeba plný archiv ČT. Pokud máte zájem držet se tedy faktů, nikoliv jen dojmů nebo ještě hůř dnešních fake-news, které z něj dělají téměř válečného zločince, protože fake-news je realita vždy ukradená 🙂