Cermak

Je důležité brát železo?

Nejlepší odpověď
aliendrone

No, pokud myslíš zda-li brát jako výživový doplněk připravky obsahující železo, tak v případě zdravého člověka s vyváženou stravou ne. Jiná věc je, pokud trpíš anémií, tam je to NUTNOST. Lékař v takovém případě předepíše medikaci.

Další odpovědi
Kelt

Otázku je třeba specifikovat. Ptáš se na potřebu železa v organizmu a to buď vhodnou stravou nebo nějakými doplňky, nebo nasbírat železný odpad a dovést ho do Sběrných surovin a pak za něj získat určitý finanční obnos? A to nevím, zda se ptáš jako majitel Sběrných surovin, nebo někdo, kdo tam veze káru se železným odpadem a přemýšlí, zda se mu to vyplatí. A konečně železo Fe je součástí mnoha sloučenin, takže lze takto připravovat určité látky.

quentos

Jak pro koho.

PetaKo

Jak se to vezme, pokud je to ze zdravotních důvodů jako je chudekrevnost, tak rozhodně to potřeba je, ale né přímo železo. Dnes už se dělají doplňky, zatím vím akorát tady o tom www.captafer.cz, které pomáhají železo vstřebávat z potravin, protože čistě železo způsobuje zácpu

Hlada

Zdravý člověk nic takového nepotřebuje, nemocný by se měl řídit radou lékaře.

IvkaH

Většinou se bere z nějakého důvodu, ne jenom tak. Já jsem brala captafer po porodu kvůli větší ztrátě krve.