Complex

Je Dologran zásadotvorný a měl by se jíst společně s hořčíkem kvůli zamezení ledvinových kamenů?

Dologram – správně Dologran,

Nejlepší odpověď
annas

"Dologran je granulát – bohatý zdroj přírodních minerálů vápníku a hořčíku v optimálním poměru. Podporuje organismus a přispívá k psychické pohodě.

Účinné látky: karbonát vápníku, karbonát hořčíku"

Mám ho doma, ale už teď beru z jiného zdroje.

Takže hořčík už není třeba. Stres, tedy špatná úsychika oslabuje ledviny, takže je dobré pomocí těchto minerálů zabránit jejich oslabení.

Další odpovědi
ivzez

Dologran přece hořčík obsahuje,
není potřeba jej ještě přidávat.

zjentek

Není nutné… a je to DOLOGRAN!

Kepler

Nedá se říci, že Dologran je zásadotvorný. Jako doplněk stravy, obsahující Ca i Mg , je pouze přímým zdrojem těchto prvků při jejich deficitu v organismu. Kontraindikace vzhledem k šutrům není známa. https://www.drmax­.cz/dologran-natural-gold-90g-novy?_ga=2.203078356­.419789272.1550330608-723250622.1550330608

da ny

K zanášení cév a tvorbě některých ledv. kamenů přispívá podávání samotného Ca.
Lidské tělo ke vstřebání/přis­vojení Ca nebo Mg potřebuje (nutně) i toho druhého!!!
😁
Podávání samotného Mg nebo Ca je zbytečná námaha.
V Dologranu jsou oba prvky ve vhodném poměru.
Samozřejmě potřebují ještě další „kamarády“ z řad vitamínů, aby je naše tělo zvládlo přisvojit (při jejich deficitu je to obtížné, až nemožné).
/Bohužel mnoho lékařů předepisuje pacientům Samotný Ca (u osteoporozy) a samotný Mg (křeče, neuropatie apod. Účinnost je zbytečně nízká./.
U prvků bych zásaditost/kyselost neřešila.....

zjentek

Mně víc chutná křemík.