kubik!

Je dobry napad rict priteli?

Nastoupila jsem do nove prace. Je zde jeden kolega, ktery by se chtel pratelit. Neustale me zve k sobe do kancelare, na drik atp… Snazila jsem se mu vysvetlit, ze ja se pratelit nechci, ale moc to nepochopil! Nemuzu ho poslat nekam, je v podstate nadrizeny. Celkem me to psychicky vycerpava, strasne rada bych se s tim sverila priteli, ale nevim, jestli to je dobry napad. Aby to nepochopil jinak ☹

Doplňuji:
pritel = partner

A jen obyč prateleni to taky nebude

Odpovědi
magorvkleci

ne – není to dobrý nápad
to si musíš vyřešit sama

přesně tohle jsou věci, se kterými se můžeš svěřit kamarádovi, ale nikdy partnerovi: v tom je rozdíl mezi kamarádem a partnerem a to je důvod, proč má (má mít) člověk kamarády

a aby bylo jasno: ten kolega – nadřízený – se určitě kamarádit nechce
ale na tom není jednak nic špatného a jednak co já vím: třeba by to za případnej průšvih stálo… každopádně je to na tobě a nemáš žádný právo s tím partnera dráždit nebo tejrat

ivzez

Kubiku,
vyřešit to musíte v práci (nenechte si obtěžování líbit!),
svému partnerovi to můžete říct, až bude po všem.

Kolegovi nadřízenému jednoznačně sdělte,
že o jeho návrhy nemáte zájem,
a že se pokud s nimi nepřestane,
obrátíte na jeho nadřízeného.

Na tom snad už není nic k nepochopení …

jirkajirka

Příteli se svěřit můžete, ale partnerovi nebo druhovi bych to zatím neříkal. Snažil bych se to vyřešit po dobrém v práci. No a když nadřízený se chce jenom přátelit proč ne?
Doplňuji:

1. Přítel je člověk, se kterým daná osoba má hlubší kladný osobní vztah, ale nežije s ním sexuálně
o Mirek je můj starý přítel; známe se už ze školy.
o Opravdovému příteli je možno se svěřit se vším – radostmi i strastmi.

ivanka881

ten tvoj nadriadeny sa nechce priatelit,ani ty nie.tak si to s nim rozdaj a ukaz mu ten najhorsi sex na svete,potom da na 100%pokoj.a frajerovi nic nehovor,jasne preco,nie?

lota

No, ono se i to kolegovo přátelení se dá pochopit jinak… Příteli nic neříkat a vyřešit si sama – s kolegou. Mám za to, že v osobní rovině ho někam poslat můžeš, pokud to neuděláš, může to zase ten kolega chápat jako tvůj zájem.

bolak

To je jednoduchý, řekni mu že nepiješ, na člověče nezlob se tě zvát nebude.

Kdyby tě náhodou zval někam jinam, třeba na večeři, tak se nech a doraž s přítelem. Nebo co se týče toho alkoholu, tak pokud bude hodně otravnej, můžeš to nahlásit na osobním, mě takhle sral jeden cigoš, šíleně mu smrdělo z huby a pořád na mě mluvil a smál se, což je nejhorší, protože když se člověk směje tak mu to jde až z žaludku. Přitom jsem mu několikrát říkal „smrdí ti z huby, nemluv na mě!“ a von se tomu ještě smál, tak jsem zavolal ostrahu z ABLka ať mu dá fouknout do balónku, za 10 minut už vracel klíče vod skříňky :)

arygnoc

nie je to dobrý nápad.

z tohto obťažovania si urobte hoci i zvukový záznam (i viackrát, opakovane), obráťte sa na nadriadeného vášho nadriadeného a oznámte to polícii.
prípadne sa predtým i so záznamom poraďte s právnikom.

ale pravdepodobne vás potom vyhodia (ale s odstupným, keď pohrozíte súdom).

i tak to bude najlepšia voľba.

anonym

Škoda, že odpověď v diskusi nelze ´opalcovat´…
😉

arygnoc

na tom nezáleží.
hlavne, keď pomôže.