Avatar uživatele
Samuel CZsk

Je divný, že mě v 16 letech baví jako odborně a pokročile chodit na houby?

Když se kouknu na mé vrstevníky, tak je zajimaj uplne jiny veci

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? paul1 před 582 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Je pro Tebe – osobně – jakkoli relevantní, co si myslí jiní? Třeba pro mne nikoli, absolutně mne to nezajímá.

Pokud to pro Tebe relevantní je, máš nějakou ucelenou představu o pojmu „divný“ a vadí Ti to: nechoď sbírat hřiby.

Já si pod materií pojmu „divný“ představuju něco úplně jiného, než že někdo provádí něco, co je pouze neobvyklé. Divný člověk je někdo, u koho vidíš / cítíš, že něco skrývá (něco, jako prcání děťátek, vaření neviňátek, „čarodějnictví“, zoofilii …), svým způsobem je určitě „divný“ jakýkoli professionální idiot: člověk, který je tak zažraný do svého oboru, že je mimo něj absolutně nepoužitelný, a který se nedokáže o ničem jiném bavit! Třeba mám spolužáka, kterého baví pozorování ptáků, chov včel, a podobné věci. Samo o sobě to vůbec divné nijak není, jenže on je, docela, sociálně tupý, a tak to začne vandrovat do kohokoli, kdo mu k tomu dá jenom příležitost. Jasně, lidsky je to pochopitelné, protože on je v tom docela osamělý, ale – na rovinu – lidí, které zajímají podobné věci, je naprosté minimum. A to minimum je, často, na tom podobně, jako on, a stejně jako on si nedokáže najít, pro toto, sobě rovné. Jinými slovy, není divný tím, že se zabývá pozorováním ptáků, nebo chovem včel, ale tím, že je schopný o tom mluvit hodiny, bez ohledu na své okolí. Jak říká Jeremy Clarkson, takového člověka nepozveš na večeři. 🙂

Tak si to nějak přeber. 🙂 Nebo se ptej.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Není to divné. To jen vrchnost po nás chce, abychom byli všichni stejní. Zřejmě ses v tom našel, potřebuješ ticho, přírodu, koníčka, relax, bezpečí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Snad nejslavnější mykolog Miroslav Smotlacha se věnoval houbám už od dětství, takže je možné, pokud vytrváte, že budete následovník.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Miroslav_Smo­tlacha

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
agentpv

pojídání „lysohlávek“ je odborné a pokročilé chození na houby?

Ale vážně – poznal jsem pár dětských geniů (10 – 14 let) co ve svém oboru předčili i své učitele, takže to není divný, ale spíš vyjímečný. Záleží potom jak se pak tito lidé uplatní a prosadí v praktickém životě. (a tohleto těm vědcům šlo dost těžko)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek