Samuel CZsk

Je divný, že mě v 16 letech baví jako odborně a pokročile chodit na houby?

Když se kouknu na mé vrstevníky, tak je zajimaj uplne jiny veci

Odpovědi
Filip84

Je pro Tebe – osobně – jakkoli relevantní, co si myslí jiní? Třeba pro mne nikoli, absolutně mne to nezajímá.

Pokud to pro Tebe relevantní je, máš nějakou ucelenou představu o pojmu „divný“ a vadí Ti to: nechoď sbírat hřiby.

Já si pod materií pojmu „divný“ představuju něco úplně jiného, než že někdo provádí něco, co je pouze neobvyklé. Divný člověk je někdo, u koho vidíš / cítíš, že něco skrývá (něco, jako prcání děťátek, vaření neviňátek, „čarodějnictví“, zoofilii …), svým způsobem je určitě „divný“ jakýkoli professionální idiot: člověk, který je tak zažraný do svého oboru, že je mimo něj absolutně nepoužitelný, a který se nedokáže o ničem jiném bavit! Třeba mám spolužáka, kterého baví pozorování ptáků, chov včel, a podobné věci. Samo o sobě to vůbec divné nijak není, jenže on je, docela, sociálně tupý, a tak to začne vandrovat do kohokoli, kdo mu k tomu dá jenom příležitost. Jasně, lidsky je to pochopitelné, protože on je v tom docela osamělý, ale – na rovinu – lidí, které zajímají podobné věci, je naprosté minimum. A to minimum je, často, na tom podobně, jako on, a stejně jako on si nedokáže najít, pro toto, sobě rovné. Jinými slovy, není divný tím, že se zabývá pozorováním ptáků, nebo chovem včel, ale tím, že je schopný o tom mluvit hodiny, bez ohledu na své okolí. Jak říká Jeremy Clarkson, takového člověka nepozveš na večeři. 🙂

Tak si to nějak přeber. 🙂 Nebo se ptej.

Ametyst

Není to divné. To jen vrchnost po nás chce, abychom byli všichni stejní. Zřejmě ses v tom našel, potřebuješ ticho, přírodu, koníčka, relax, bezpečí.

paul1

Snad nejslavnější mykolog Miroslav Smotlacha se věnoval houbám už od dětství, takže je možné, pokud vytrváte, že budete následovník.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Miroslav_Smo­tlacha

agentpv

pojídání „lysohlávek“ je odborné a pokročilé chození na houby?

Ale vážně – poznal jsem pár dětských geniů (10 – 14 let) co ve svém oboru předčili i své učitele, takže to není divný, ale spíš vyjímečný. Záleží potom jak se pak tito lidé uplatní a prosadí v praktickém životě. (a tohleto těm vědcům šlo dost těžko)