dust8

Je divnější divný, či podivný člověk?

Nejlepší odpověď
annas

Obě slova mají stejný základ od podstatného jména div, divit se, souvisí se slovesem dívat se = hledět, pozorovat, , něco si přitom myslet, atd,

Po=divný člověk je ten, který vzbuzuje podiv – překvapení, ˇobdivu) nebo žasné strachem, je i podezřelý , nekalý atd. atd.

Divný člověk je podivuhodný, zvláštní, neobvyklý; hrozný., hodný obdivu

Vidíte, že významy jsou velmi podobné, kříží se atd..

Podle etymologie V. Machka.

Jde o synonyma, ale předpona po-znamená větší intenzitu divnosti.

Další odpovědi
Drap

Kdo se diví, tomu je divno, kdo si hoví, tomu je .....