smart aleck

Je ČR „loutkový stát“?

Nemyslím tím paňáce ve vládě, PS a Senátu.

Odpovědi
Kepler

Není. Tím jsme byli v létech 1948 až 1989.

Michalfdf

Ano, jak bylo výše zmíněno, od roku 1948, ale ne do 89, nýbrž do dneška, kdysi SSSR, dnes se poslouchá na slovo USA a EU (ta především).

smart aleck

Kepler: Že o tom nevím?

Kepler

Asi toho nevíš víc. Chceš snad tvrdit, že jsme v té době byli suverénním státem s nezávislou politikou? Odpověď: rok 1968 a tzv. normalizace poté.

smart aleck

Vím toho dost…chceš snad tvrdit, že dnes je tomu jinak? To slovo „suverénní“ je pouze zapsáno v učebnicích… a možná to má i nějaký paragraf.

Kepler

Promiň, ale nevíš. Zasahuje nám snad Brusel do průběhu voleb? Kdybys zažil éru totality, vážil by sis dnešního stavu jinak.

Edison

Pokud se omezuješ na Brusel, tak máš silně omezený rozhled. Jsme loutkovým státem. Je jen otázkou kdo které loutky vodí.

Kepler

Přečti si znova otázku. Zněla na současnost. Samozřejmě údělem malých národů je být ovládán různými Habsburky, bolševiky atd. Jen tvrdím, že dnes už nejsme žádné loutky.

Edison

A to je právě ten hluboký omyl…

Kepler

Ne omyl, jen tvé přesvědčení. Inu, každý jsme ňákej (Werich)

Edison

Fak by mě zajímalo, proč si myslíš, že nejsme loutky. Já teda tak naivní nejsem.