zjentek

Je benzín vodivý?

Konduktance.

Nejlepší odpověď
Edison

Je. Všechno je v zásadě vodivé. Jde o to jak moc (resp. málo). 😁 Nééé… je to zajímavá otázka. A celkem problematická odpověď, neb vodivost paliv (i nafty) se mění mj. použitými aditivy, jakož i dalšími fyzikálními vlivy.

Další odpovědi
Kelt

Benzín je směs uhlovodíků, což jsou nepolární látky, tvořené atomy uhlíku a vodíku. Mezi atomy uhlíku jsou jednoduché vazby. I když obsah vodíku je maxiálně 25 %, bylo by energeticky náročné a nevýhodné získávat vodík elektrolýzou. Vodivost čistých benzínů je nízká, není nulová. Možná přítomnost kovových iontů a tvorba komplexů by mohla vodivost ovlivnit.

Klaproth

Vodivý je, ale bídně. Průměrně se udává okolo 7 pS/m (pro porovnání destilovaná voda má 6 μS/m tzn. milionkrát větší).

Kepler

Prakticky není. Klidně bych benzínem hasil i elektrická zařízení,

Dochy

Neměl by být vodivý. Ale elektrická zařízení bych s ním na rozdíl od Keplera radši nehasil. 😉