SadBoy0

Je anime pro děti?

Znám mnoho lidí co říká že je anime pro děti chci vědět zda je tu někdo kdo není zastánce toho že je to pro děti. :)

Ano, vím že jsou kategorie Věk:Neomezené,15+,18+. :)

Nejlepší odpověď
annas

Jako vždy názory se liší, někdo anime odsuzuje, jinému se líbí.

"Anime. Pro většinu lidí jsou to pouze animované pohádky, vzdáleně připomínající západní tvorbu, jako je Ben 10, animovaný Spiderman nebo třeba Legenda o Aangovi. Rozdíl mezi těmito seriály je však velký
rozdíl.

Anime vzniká pouze v Japonsku a často nese nějaké poselství pro diváky. Často poukazuje na důležitost přátelství, vytrvalosti a pokory. Anime má různé žánry. Některá anime jsou spíše pro kluky, jiná pro holky, některá se odehrávají ve středověku a jiná v budoucnosti. Těchto žánrů je mnoho. Existuje tolik anime, že si snad každý vybere.

Historie anime začíná v druhé polovině 20. století. Ve stejné době se na západě vyvíjel hraný film a jelikož bylo na východě těžké sehnat herce jiné rasy aby byl film různorodější a úspěšnější, rozhodli se v Japonsku zaměřit spíše na kreslenou animaci. Postupně se anime stalo populární nejen na východě, ale také v Evropě a v Americe."
https://www.a­lik.cz/a/anime-nejsou-jen-pohadky-pro-deti

atd.

Myslím si, že je třeba si vybírat., sledocat spíš klrátké příběhy, věnovat se i jné činnosti ne jen sedět u PC, jak to mnohé děti dělají.

Další odpovědi
Rokio

Jak které.

Naruto, Boruto, Digimon a Pokémon jsou pro děti. Naruto shippuden, Sword Art Online a Bleach jsou pro náctileté. Berserk a podle mě i Death note jsou pro dospělé.

jirka F

Myslím že některé ano.Jiné určitě ne záleží na obsahu a ději.Pokud tam nebude nic nad +18 tak je to celkem v pořádku.Pokud by tam,ale bylo to co je nad +18 tak to už určitě není pro děti rozvedl bych to do podrobností ale je 12:34 ještě není 22:00.Viděl jsem kolikrát anime některé děje jsou pro děti a některé zase pro dospělé(viděl jsem jen krátké příběhy takže nemohu moc posoudit).Venku svítí sluníčko,takže za chvíli vyrazím na procházku nebo na relax.

Hungalabunga

Já bych to neomezoval, stejně se ktomu dostane.