Rokio

Je abstinent i ten, kdo dříve pil, ale teď už nepije?

A předpokládejme, že už nikdy pít nebude.

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud to s tím pitím nepřeháněl, není abstinující alkoholik. (že pil ještě neznamená že byl alkoholik – bylo by nutné upřesnění)
Pokud nepije dlouhodobě (ne jen proto, že zrovna tento večer nemá chuť či příležitost), je abstinent.
„A předpokládejme, že už nikdy pít nebude.“ – buď (domnělý) abstinent, nebo mrtvý.

Další odpovědi
Drap

Ano je.

Kepler

Ne, odborný název je abstinující alkoholik.

marci1

Předpokládám, že abstinent je ten, který alkohol nepil, nepije a pít nebude. 🙂

anonym

Pokud abstinuje první den a ještě včera byl na mol, tak bych si netroufl dotyčného za abstinenta označit, ale pokud tím dříve myslíte opravdu výrazný časový odstup třeba jednoho roku a déle, pak ano.

Altair-AC

Nesmyslná otázka ,stačí si najít definici a tomu,kdo pobral alespoň trochu rozumu,to dojde…

Kryšpín

Je to takový vyléčený podvraťák, nikoliv čistokrevný abstinent

Kepler

Jenom ještě podotknu, že neexistuje nic, jako vyléčený alkoholik. Alkoholismus vyléčit nelze. Stačí sebemenší podnět a může do toho spadnout zase. Proto se mluví o abstinujících alkoholicích a ne o vyléčených.

briketka10

V žádném případě nejsem léčený alkoholik.

Já jsem si dříve dala pouze 2–3 piva za měsíc.
To ze mě nedělá alkoholika, nebo ano?
Nyní nepiju, protože užívám léky kvůli, kterým
pít nesmím.
Tudíž abstinuji již třetím rokem!

Drap

Abstinující alkoholik je ten, který byl léčen z alkoholismu.

hapiky

Alkoholik není jen ten, co byl léčen z alkoholu. Alkoholik je každý, kdo nadměrně používá alkohol. Jsou či byly případy, kdy abstinent šel (z různých důvodů) na alkoholické léčení. (Nejčastěji, aby si zachránil svůj zadek před kriminálem).

Kepler

Myslím, že je jedno z jakého důvodu přestal pít, důležité je dřív alkoholikem byl. Je ale pravda, že tuhle nálepku dostane v léčebně, na faktu to ale nic nemění.

Drap

Je rozdíl pít a pít. Pokud si dá někdo občas/třeba 2 piva za měsíc/ nelze ho nazývat alkoholikem.
Toto říká wiki:
Alkoholismus nebo též závislost na alkoholu, opilství je chronické recidivující onemocnění postihující nejen celou osobnost postiženého jedince po stránce psychické a fyzické, ale i jeho blízké, zvláště pak rodinné příslušníky. Patří mezi nejzávažnější a nejrozšířenější formy závislosti. Obecně lze o alkoholismu hovořit tehdy, dosáhne-li závislost na alkoholu takového stupně, že škodí buď jedinci, společnosti nebo oběma. Tuto nemoc je možno léčit. Průběh závislosti na alkoholu je různý. Odlišuje se mimo jiné podle toho, jaký alkohol je zneužíván.

hapiky

Zneužíván?

briketka10

hapiky

Je to tak.
Alkoholismus

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Alkoholismus