vevinka007

Jdu dneska k zubařce a bojím se

mám 2 zuby v hodně vážném stavu a to proto, že jsem u zubařky nebyla několik měsíců!
Byla jsem tento rok již 2krát u zubařky a ničeho si nevšimla, protože opravovala jen jeden zub !
Mám nyní hodnou zubařku a jdu tam dneska s mamkou, mám panickou hrůzu..!
Mám dost hluboký kaz a kousek zubu a bojím se , že mi dá injekci, já se hrozně injekce bojím i toho vpichnutí..
Nevím jestli to mám vzdát a nejít tam, protože já a zubařka = Smrt !
Doplňuji:
No jo, ale ten jeden zub je pryč celej, je to stolička a je tam vidět asi maso či co, ale nebolí mě to! Tak se bojím co mi na to řekne..
A mají zubařky znecitlivující gél?

Nejlepší odpověď
Deli

Neboj se, zuby je třeba opravit, aby z toho nebyl problém ještě horší. Až si sedneš do křesla, zhluboka dýchej, paní doktorce řekni, že se bojíš. Až bude zuby opravovat, mysli na to, jak pravidelně dýcháš, jak každý výdech odnáší to nepříjemné pryč. Nebo si přeříkávej třeba vyjmenovaná slova, pomáhá to. Držím palce 🙂

Další odpovědi
anonym

co blbne, ta jehlička je tvoje záchrana, víš, jak by to bez ní bolelo? To je to poslední, čeho bych se bála, zub budou jen vrtat?Pak už nic neucítíš, buď ráda, neboj, dostaneš obrázek…:-)))
Doplňuji:
No tak jak jsi dopadla u zubaře??Dalo se to vydržet?

VIKTORIÁ

Ano, někteří zubaři mají znecitlivující gel většinou i s příchutí :) a souhlasím s SMV ta jehla ti opravdu pomůže .. JEn to píchne a ucítíš tlak.. Není to tak hrozné jak to vypadá. :)

Toruk

To je fakt, zubaře se neboj, zubaři a potažmo doktoři tu nejsou proto, aby nám způsobovali bolest, ale aby nám od ní pomohli, tím, že odstraní potíže, které jsou zárodkem bolesti. Ta bolest by se jednou projevila a věz, že by stále narůstala, až bys dospěla do stádia přesvědčení, že zubař je pro tebe spása. Bolest v zubařském křesle je krátkodobá, dočasná oproti tomu bolest neléčeného zubu je věčná- až do doby, než od ní pomůže zubař. Zubaře se nebojte. Co se týče injekce- ta je na znecitlivění proti bolesti, tu můžeš odmítnout, ale vpich do dásně je méně bolestivý, než vrtání do živého nervu.

mosoj

Věz, že u kováře ve středověku to bylo horší.
V ústech je velmi málo buněk a nervů citlivých na bolest takže injekce nemůže tolik bolet pokud vůbec zabolí.