Shady

Jdou objekty pozorovat přibližováním donekonečna?

Umíte si představit že nějaký ten kvark už je poslední částice?

Odpovědi
Calimë

za prvé: potřeboval bys HODNĚ velké rozlišení, navíc částice jako elektrony se již nepozorují něčím jako mikroskopem, dělá se to mnohem složitějším způsobem
a co myslíš „poslední částicí“? hmotností, velikostí? mikrosvět je mnohem složitější než „náš“ svět :) např. jeden kvark, vytržený z atomu složeného ze tří kvarků (např.), bude těžší než celý ten atom ze tří kvarků, protože bude obohacen o obrovské množství energie, které vydáš pro samotné vytržení z atomu
k tomu je potřeba si hodně zjistit, já to nejsem schopná vysvětlit :)

arygnoc

nejdú.
aj svetlo má svoje hranice, viď http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolikrat-potrebuji-v-mikroskopu-zvetsit-zoom-abych-videl-jednotlive-atomy