independent

Jde udržet mír jinak než násilím?

zdroj obrázku 127,0,0,1

Nejlepší odpověď
lota

Láskou

Další odpovědi
luckykubrt

Pokud já vím, mír se udržuje jedině tím, že lidé nepáchají násilí. Pokud ho páchají, už to není mír, ale válka.

Kepler

Od skončení 2.sv. války se mír jakž takž (když nepočítáme lokální konflikty) udržuje díky rovnováze sil a díky vědomí, že nový světový konflikt by byl sebezničující. Jenže to asi nepotrvá věčně, stačí jeden šílenec a lítáme v tom znova. Takže mi připadá jako jediné rozumné řešení zavčasu takové hrozby eliminovat. Jediné trvalé řešení vidím v tom odstranit příčin válek, to je ale velice komplexní záležitost. Můžeme eliminovat různé zcestné ideologie, nepřiměřené zbrojení apod., ale nemůžeme jednoduše odstranit nedostatek vody, potravin apod. Ano i kvůli tomu mohou vzniknout války.

aliendrone

Napadá mě…
Když to nejde silou, tak to jde JEŠTĚ VĚTŠÍ SILOU! ;) :D :D

hapiky

Násilí je zpravidla o něčem jiném. Kdo chce mít v dnešní době, ale to platilo i v minulosti mír, musel být hodně dobře vyzbrojen, být hodně silný a odhodlaný a vzbuzovat respekt, aneb alespoň součásti nějakého většího a silného celku. Mír je jako červený hadr pro býka. Dobývání, zabíjení, drancování, to bylo lidstvu dáno do vínku. Je to cena touhy poznání.

autacek

Tak určitě, jednou z cest jsou dávky a finanční injekce.

independent

Tak to mi prozraď Luckykubrte, jak bys to řešil jako stát, kdyby tě někdo napadl.

luckykubrt

Jak bych řešil co ? Zachování míru, kdyby nás někdo napadl ? To by šlo asi velmi těžko, protože by jsme se ocitli už ve válce. Mír je možný jen tehdy, že nebude nikdo nikoho napadat. 😉

independent

a to byla ta otázka, jak udržet to, že nikdo nikoho nenapadá

luckykubrt

Otázka byla jestli lze mír udržet jinak než násilím. Ale mír se jinak než nenásilím neudržuje. Už ten, kdo tvrdí, že je nutné bojovat, aby byl udrřen mír lže a vyvolává konflikt. Jako proč se zbrojí ? Jen proto, aby se vedly války. Kdyby lidé nezbrojili zachovávali by mír. 😉

Arne1

Opravdu vtipné – uvést jako zdroj obrázku svůj vlastní počítač.

Mc Merkurion

… a tak třeba je to jeho web: http://www.wi­kiwand.com/cs/Kar­patsko-dukelsk%C3%A1_o­perace