lukas.zmizik

jde nějak po domácku ochránit švy na bundě tak, aby byly voděodolné?

Některé dražší bundy jsou z nepromokavých materiálů, jenže voda se může dostat přes švy. U těch ještě dražších bund jsou hlavní švy přelepeny nějakou páskou. Dělá se to tepelně. A mě by zajímalo, zda se to dá nějak jakkoli jinak udělat i alternativně po domácku?

Nejlepší odpověď
badisko

Pokud Bundu udrzujes a neperes ji jak se prat nema tak by problem nastat nemel…staci pouzit impregnaci …nepotrebujes ji nijak tunit …a kdyz uz ji teda doma peres tak i vhodnym pracim prostredkem a take s impregnaci do pracky koupis ji treba v Hudy Sportu..nebo v jakemkoliv krame s outdoorem…nebo na netu…
Doplňuji:
pouzivam prevazde bundy v rozmezi

prodysne (breathable)..3000–4000 g/m²/24 hod

vodotesne ..Waterproof)­..8000…10000 mm

windproof …maximum…

Tohle vylozene staci ..nic vetsiho neni potreba pak uz si koupit jedine neopren…;D

Další odpovědi
Drap

Lze to udělat, stejně jako na stanech, plachtách na pergoly a podobné věci. Hodně rozředíš chemopren a z rubu přetřeš lehce švy.

badisko

a jinak jsi si odpovedel sam …ano svy u outdoroovych bund jsou zehlene spoje …takze by ti mohla pomoct osoba ktera umi sit a daly by se na svy (spoje) pouzit nazehlovaci nepromokava paska …http://www.wsfil­m.cz/produkty/fo­lie/nazehlova­ni.htm jenze ja bych to teda neriskoval …pokud se nekomu nechce vyhazovat tisice za outdoor bundy jako jsou …Hannah..husky.atd ..je tady o poznani levnejsi varianta nemene dobra …a to killtec ..http://www.ki­lltec.cz/ take mam moc rad tuto znacku protoze jinak nez v outdoorovem obleceni nechodim …;D

badisko

hlavne neeeeee variantu drapa…