JackSG

Jde doma vyrobit papír jinak než ze starého papíru?

Myslím například ze zbytků trávy nebo rostlin, třeba nějak povařit nevím?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud bys to dokázal z bunčiny,není zábran v tom.
Papír byl vyráběn původně ze lněného nebo bavlněného odpadu.
Nejobvyklejší materiál je buničina vyrobená ze dřeva (většinou smrk), či ze sekundárních vláken , mohou být použity i jiné rostlinné vláknité materiály jako bavlna, a konopí.
Papír byl vynalezen někdy ve 3. tisíciletí př. n. l. v Číně, kdy byl vyráběn z konopí a až v 1. století př. n. l. se začal papír vyrábět z hedvábných a lněných hadrů,to bys mohl taky dát.
https://www.stre­am.cz/jak-se-co-dela/2263-jak-se-co-dela-papir
Doplňuji:
Sambo on to chtěl bez starého papíru.

Další odpovědi
anonym

Vezmeš si bílý papír, anebo když nechceš bílý, tak barevný, šoupneš ho do mixeru, přileješ vodu, rozmixuješ a můžeš potom po domiování tam dát třeba sedmikrásky, nebo ještě i nějaké menší kvítky, pak si vezmeš síto, nějaký velký, nebo si ho uděláš sám- rámeček a přitlučeš k němu nějak plátno, vyleješ to na to, zarovnáš třeba pravítkem a necháš usušit
Doplňuji:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=KEGB-47fBUg

anonym

KDE JE MÁ ODPOVĚĎ??????? ku.va už mě to fakt s.re, co to má znamenat???

briketka10

Jugare

Samba nemá v odpovědi starý papír.

anonym

Co je starý nebo nový papír?Jaký je v tom rozdíl?

anonym

Sambě tady už chybí i odpověď, to byla ta moje odpověď špatná jako proč?

anonym

tam mělo být „po domixování“