kurec

Je jazyk ochranný prvek státu před cizinci?

Pokud např. cizinec jenom mluví česky a chce se nelegálně dostat Švýcarska, tak ho to odradí.
Samozřejmě né všechny, ale řekl bych, že hodně ano.

Odpovědi
Kelt

Pokud si myslíš, že pouze Němec umí perfektně německy a stejně tak Čech a podobně, a že ten, kdo má třeba papíry v pořádku, ale nemluví daným jazykem, že je zde neoprávněně, tak nemáš pravdu. Mohu se naučit desítky jazyků, ale nemusím vědět, kde se daná země nachází, kde se tím jazykem mluví. A stejně tak, mohu tady bydlet už 10 generací, papíry mám v pořádku, ale neumím česky ani slovo. A pokud mám motivaci se někam dostat a podmínkou je zvládnout třeba jazyk, tak to nebude problém, se ten jazyk naučit.

Pepa25

Nerozumím … Každý stát má podmínky, za kterých lze překračovat jeho státní hranice a ty se liší (mohou lišit) pro jeho občany a pro cizince.

Drap

Jazyk bych jako ochranný prvek určitě nebral. V některých státech se mluví více jazyky, koho by v takovém případě chránil?

Emefej

Rozhodně ano. Třeba takovej Chilan je v Argentině úplně namydlenej.