quentos

Jarní únava – už na vás dolehla? Dá se s ní vůbec něco dělat?

Ještě nikdy jsem ji necítil tolik jako letos. S prvními náznaky jara se ozvala poprvé, a to v takové míře, že jsem si musel vzít tři dny volno. Potom se na chvíli vrátila zima a všechno do „starých kolejí“; nyní ovšem udeřilo jaro plnou silou, snad se již nenechá vyhnat – jenže s ním nová vlna únavy. Zabírá vám na ni něco? Dík.

Nejlepší odpověď
celie

Bojuji s tím hodně.ze zkušenosti mohu doporučit zvýšit přísun C vitamínu,třeba v paprice je ho dost,nebo draslík ,zase banány,ale nejlepší je slunce ,stromy které nabíjejí energií a skvělí přátelé,kteří vás vytáhnou ze špatné nálady..To je nade vše…

Další odpovědi
marci1

Jarní únava se dá překonat jen humorem a dobrou náladou. A potom zapomenu i na to, jak strašně mě pálí a svědí oči, že smrkám jak Olda ztrhaný a nos by mi mohl závidět i klaun. Musím končit, protože se musím vysmrkat ! Ha, ha.

ginze

Já si přijdu unavená po celý rok stejně, horší je však to, že hned jak se ochladí po velkém vedru, tak jsem nemocná. Za celý duben jsem byla už 3× nemocná. Já si myslím, že záleží na stravě, člověk by měl na jaře jíst méně, aby si tolik nezatěžoval organismus. Prý by se také mělo co nejvíce chodit na sluníčko. A pořádně spát pochopitelně :)

Pájo

Pomáhá mi Lecitin… ;)
Klinické studie sice neprokázaly, že by zlepšoval paměť, zato však udržuje bdělost.

Anna007

To je přesně pravda, letos je to nějaké horší. Na tu únavu mi trochu pomohl Koenzym Q10. A člověk by si měl hlídat trávení a vyprazdňování, pořád by měl mít pocit lehkého „břicha“, jakoby poloprázdného, potom v podstatě není skoro nikdy unavený. Jenom většinou odpoledne je dobrý si na chvilku zdřímnout (pokud to jde), ale ne na moc dlouho.

GabulkaA

Jeeezisi, s tou jsem bojovala… no, hrozný. Když si na to vzpomenu… no ani nechci už myslet. Bylo to hrozný, věčně unavená, bez energie :/ Ale pomohl mi teda český doplněk simplebiotix. Ten teda doporučuju. Pomáhá dlouhodobě.