zdenek l

Jakým způsoby lze snížit množství hlodavců na poli?

Nejlepší odpověď
zjentek

Otázka mně moc nedává smysl. Smysl by mně dávala, pokud by zněla asi takto: „Jakým způsoby lze snížit množství hlodavců na poli a přitom si neuškodit ještě více, než mohou ti hlodavci?“ Na tohle by byla dosti složitá odpověď, zatímco na tvou otázku je jednoduchá: můžeš je zlikvidovat třeba brutální chemkou, otrávit je, anebo na př. nakoupit vakuové bomby od Vladimira P. a vybombardovat je důkladně až v útrobách země.

Další odpovědi
dudu

Pokud nemíníš použít chemii, pak nejúčiněšjší je podzimní hluboká orba.

Drap

Vytvořit vhodné podmínky pro hnízdění většího počtu dravců a sov. Pokud je v lokalitě hodně hlodavců, dravci se začnou množit. Příroda si to takto redukuje. Neuškodíš přírodě. Dalším potřebným je obhospodařovat co nejvíce ploch. Nesekané a neobhospodařované plochy pomáhají zase množení se hlodavců.
Mimo toto, zbývá už jen drahá a jedovatá chemie.