zjentek

Jakým způsobem špehuje australská vláda své občany?

Čelt jsem, že v Austrálii prohledali bydliště novinářce, která o tom zveřejnila informace. Asi ji i obviní. Ovšem informace, co zvežejnila a jakým způsobem tam lidi špehují, jsem nikde nenašel.

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/cla­nek/australske-noviny-vysly-se-zacernenou-titulni-strankou-40300666?dop-ab-variant=4&seq-no=10&source=hp

Nejlepší odpověď
Ametyst

Každá vláda špehuje své občany. Tady šlo o to, že novinářka vyplácla něco, co se týkalo národní bezpečnosti, a mělo být utajeno.
Nejvíc špehovacích kamer má Velká Británie: jsou i ve vlacích a v místech, kde byste je nečekali. Je fakt, že to snížilo kriminalitu, ale…víc lidí je poctivých, a na ně represe vždycky dopadnou zbytečně krutě.

Další odpovědi
anonym

V jakékoliv vládě zřejmě vždy budou lidé, kteří potřebují něco skrývat. Především chyby, kterých se denně dopouští, ať už jen s neblahými ekonomickými důsledky či výjimečně i trestně právními (armáda a bezpečnostní služby jsou na ten druhý typ bohužel už z povahy své činnosti výrazně náchylnější). Teď je jen otázkou zda cenzura zůstane jen u věcí bezpečnostních složek a tzv. „národního zájmu“ který by se dal nejstručněji vyjádřit principem „potřeby většiny převažují nad újmou jednotlivce“, či přejde i do politické roviny v plném rozsahu, … je tam velmi tenká dělící linie která se velmi snadno překročí, snad ji australané nepřekročí, bohužel jim do toho nemůžeme moc mluvit, musí si to ohlídat sami.

dubraro

IMHO tak jako všude jinde. Kamerami s analýzou obrazu, odposlechem, sledováním internetové komunikace, sledováním pohybu mobilního telefonu, sledováním pohybu vozidla, sledováním operací platební kartou…
Ani v té Číně to nedělají jinak, jen důsledněji a automatizovaně.

Kryšpín

Kamery, mobil, počítač, chytré hodinky, chytré auto, informátoři, donašeči, tajní policisté a pod.

aliendrone

Muehehe. Ge0rge, přijde mi tragikomické, když se ještě před pár lety brojilo proti komančskému „kolektiv a jeho zájmy jsou NAD zájmy jednotlivce“, mektalo se o potlačování individuality a vůbec na tomhle principu nikdo nenechal nit suchou.

A dnes se STEJNÉHO principu dovolávají titíž šmejdi, kteří ještě nedávno mu nemohli přijít na jméno. Ostatně i StB sledovala „národní a bezpečnostní zájmy“ a to v rozsahu NESROVNATELNĚ menším, než je dnes zcela běžné. ;)

A vůbec ti Australané jsou moc cimprlich, no co by asi museli všechno zamalovat, kdyby jejich novináři museli povinně sdělovat ZDROJE svých informací, jak je to u nás? Sákryš, to by asi přemalovoali celou Austrálii. ;) :D :D

Lgee

Tak myslím ze Austrálie je demokracie, takže to asi nebude tak hrozné jako v Číně