Avatar uživatele
Lukas27

Jakým či kterým jiným jazykem byste chtěli v Čechách mluvit, pokud by neexistoval český jazyk?

Jakým jiným jazykem byste chtěli v čechách mluvit, pokud by neexistoval český jazyk?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz před 1004 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Každý se naučí dobře ten jazyk, který se učí od mládí a záleží na okolí a ne na gramatice. Tato schopnost se naučit jazyk je přirozená a pokud vezmeš malé dítě a dáš ho do Finska, Zanzibaru, Peru nebo USA, tak se naučí jazyk tak, jako by to byl jeho rodný. To si nevybereme. Takže bychom to nemohli srovnávat s jinými jazyky, protože bychom žili v daném prostředí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Jakým či kterým? V tom je rozdíl.

Jakým jazykem by se mluvilo v Čechách? Tím, kterému by lidé bydlící v Čechách rozuměli.

Ale zapomněl jste na Moravu a Slezsko.

Kterým jazykem by se mluvilo zde? Neřeším. Jsem spokojená, že nejen v Čechách, ale i na Moravě či Slezsku. se používá čeština, můj mateřský jazyk.

Možná i experantem.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Malvína

Francouzština, italština nebo španělština. Určitě ne maďarsky! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Lakotsky, donutilo by mně to zvládnout lakotštinu dokonale.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Záleží na tom, jestli by byl aspoň z historického pohledu přijatelný. Hezkých a příjemných jazyků, lahodících sluchu, je hodně. Asi italština: dobře se učí, jak vychází z latiny, a je i zpěvná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Vybral bych si němčinu, protože má gramatická pravidla podobná češtině a podle mě není náročná a dobře se učí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Tím, který by byl mateřský. Třeba italština, španělština, francouzština, slovenština. Rozhodně bych nechtěla mluvit třeba nizozemsky. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Chtěl bych mluvit tím jazykem, který bych se naučil jako mateřský jazyk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
karel kocman

Tak jako doteď, moravsky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
magorvkleci

Výslovnost je v maďarštině nezvyklá a srozumitelnost mluveného jazyka obtížná, na druhou stranu syntax a gramatika je až nepřirozeně logická, skoro jako u počítacově zkonstruovaných jazyků (třeba loglan/lojban).

před 1000 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
magorvkleci

Ano, místo „gramatika“ jsem měl napsat „morfologie“.

před 1000 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Malvíno, maďarština není těžká: s jiným jazykem se rozhodně neplete. 🙂

před 1004 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Malvína

Neplete, je opravdu nezaměnitelná 😁 Já bych si na ní zlomila jazyčisko 🙂

před 1004 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek