11mnuzstwo

Jakým jazykem je napsán tzv. Voynichův rukopis?

Nejlepší odpověď
annas

Nejnovější informace z 18. 4. 2021 – stále se pátrá – jistota není,.

„Voynichův rukopis: Ostravský vědec jde po starých dialektech!
“18.4.2021

Tajemné ilustrované a stále nerozluštěné dílo provokuje mysl tisíců badatelů celá staletí, Ivana Zelinku nevyjímaje. Ještě na jaře spustí na internetu projekt, kde může kdokoliv na planetě přispět k jeho identifikaci, přečtení a pochopení."

Zdroj: https://morav­skoslezsky.de­nik.cz/zpravy_re­gion/voynichuv-rukopis-ostravsky-vedec-jde-po-starych-dialektech-20210418.html

--

Něco zde

"Tajemství nejzáhadnější knihy světa je prý odhaleno. Voynichův rukopis spjatý s Prahou přitahuje badatele desítky let

Dokument psaný jazykem, kterým se nepsalo.

Cheshire uvádí, že zatím neznámý jazyk, jímž je Voynichův rukopis napsán, je protorománština, tedy řeč, která doposud nebyla zaznamenána v písemné formě. Proto také měli vědci takový problém s rozluštěním tex­tu.

A použití protorománštiny je podle něj u knihy z tak pozdní doby velmi nepravděpodobné – až nesmyslné.

Rukopis s historií plnou otazníků. "

https://ct24.ces­katelevize.cz/ve­da/2815946-tajemstvi-nejzahadnejsi-knihy-sveta-pry-bylo-odhaleno-voynichuv-rukopis-je-uzce-spjaty

P

Další odpovědi
ten který je

Verzí je mnoho a jednou z nich je protorománšti­na,která neměla nikdy žádnou psanou formu,ale pouze mluvenou.

Zdroj: https://ct24.ces­katelevize.cz/ve­da/2815946-tajemstvi-nejzahadnejsi-knihy-sveta-pry-bylo-odhaleno-voynichuv-rukopis-je-uzce-spjaty

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.