Lovel

Jakým formulářem žádat o evidenci na ÚP po zanechání vzdělávání?

Dobrý den, zanechala jsem vzdělání, nyní se budu hlásit na ÚP. Jakým formulář mám vyplnit v případě, že jsem ještě neměla žádné zaměstnání? Mám vyplnit Žádost o zařazení do evidence zájemců o zaměstnání? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Jak postupovat po ukončení školy, tedy vzdělání. se dovíte v odkazu.

http://www.nic­m.cz/jak-dal-po-skonceni-skoly

Jak dál po skončení školy

„Na úřadu práce se občan eviduje podle místa svého trvalého bydliště. (Podrobnosti viz „Jak se přihlásit na úřad práce“.)

Pokud si podáte na úřadu práce žádost o zprostředkování zaměstnání ihned po ukončení studia, počítejte s tím, že musíte spolupracovat s úřadem, například docházet na pravidelné schůzky, což samozřejmě nelze spojit s delším zahraničním pobytem, dovolenou a podobně, musíte přijmout vhodné zaměstnání, pokud vám bude nabídnuto.! atd.

"Jak se přihlásit na úřad práce (ÚP)

KDO SE MŮŽE PŘIHLÁSIT

Stručně řečeno každý člověk, který není v pracovněprávním vztahu, není osobou samostatně výdělečně činnou ani nemá žádný jiný příjem (např. důchod, nemocenskou, mateřskou apod.) a zároveň si chce najít zaměstnání. Přihlásit se nemůže ani student,který se soustavně připravuje na budoucí povolání.

CO MUSÍTE PŘEDLOŽIT

Při první návštěvě na ÚP si s sebou vezměte platný občanský průkaz nebo jiný doklad, kterým prokážete svoji totožnost a místo trvalého pobytu. Dále budete dle situace potřebovat potvrzení o zaměstnání (zápočtový list) a potvrzení o výši průměrného výdělku, potvrzení o ukončení studia (nebo jiné náhradní doby, např. mateřské dovolené, péče o osobu blízkou) příp. potvrzení o ukončení či přerušení samostatné výdělečné činnosti.

Nezbytné jsou vyplněné formuláře (viz níže). Můžete vyplnit přímo na Úřadu práce.

„Žádost o zprostředkování zaměstnání" "

http://www.nic­m.cz/jak-se-prihlasit-na-urad-prace-up

Další odpovědi
df

Ano, zajdi na pracák a eviduj se. A proč jsi zanechala školu?

ivzez

Formulář k registraci je jenom jeden. Dostanete jej na ÚP.

Zajděte tam v pátek, kdy jsou úřední hodiny (8 – 11) jenom pro nové
registrace. (Bude tam méně lidí, protože se o tom moc neví.)