Jaký zvolit prostředek k malbě zdí abych zlikvidovala plíseň, nejlépe trvale?

Objevila jsem v zadní chodbě plíseň na zdi.Ošetřila jsem kout savem.Hodlám tuto chodbu vymalovat a tak řeším,jakým přípravkem zabráním vzniku nové plísně.Potřebovala bych nátěr mírně otěruodolný.Jak funguje vápenná malba na plíseň (vápnem natírám psí „komnaty“ hlavně z důvodů dezinfekce)a vlhost?

Nejlepší odpověď
mosoj

K růstu plísně je třeba vlhko. Pokud je vlhká zeď od špatné izolace nebo zatékání, bez odstranění této přičiny moc naděje na zamezení růstu plísně není.
Pokud je zeď studená a na zdi se sráží vzdušná vlhkost lze použitím termoizolačního nátěru růstu plísně zabránit, tím že se zamezí kondanzaci vody na zdi.

Správně jsi použila Savo, nešetřil bych s ním ! Pokud je zeď vlhká od špatné izolace nátěr vápnem na nějakou dobu růstu plísně zamezí. Plíseń potřebuje kyselé prostředí, což nátěr vápnem není ! proto pomůže. Pokud je to ta zemní vlhkost a není možné této vlhkosti zamezit, bude se muset tato sanace dělat častěji.
Pokud se jedná o studenou stěnu a kondenzaci vzdušné vlhkosti. Pomáhá ten termoizolační ná­těr.

http://www.you­tube.com/watch?v=CGhSmqoK­w0A

Další odpovědi
Mapel

Bylo to tu už mnohokrát. Zadej si plíseň na stěnách a můžeš začíst číst. Už jse tu několikrát odpovídal.

hanulka11

http://www.re­gulitt.cz/cs_CZ/bar­va-proti-plisni

Funna

bohužel, pokud nebudeš dostatečně větrat, nezbavíš se jí nikdy, i když to ošetříš a vymaluješ čímkoliv co je proti púlísni…po čase se stejně vrátí ☹

honza19hk

pokud bys to malovala na bílo přidej do primalexu (popř jiné vodou řed. barvy) savo.
Nejen že to trochu vybělí ale hlavně zabraňuje a likviduje plíseň.

Michálek1245

Dobrý den, hodně záleží na tom, jak je to zasažené. Plísni se obecně daří ve vlhku, tak zkuste prostředek na injektáž vlhkého zdiva . Já osobně doporučuji tuhle firmu http://injektaz-zdiva-svepomoci.cz/ Samozřejmě ale je tu předpoklad toho, že tu zeď pořádně vysanujete. Pak se té plísně máte konečně možnost zbavit. 😉

Jana5678

Nedávno jsem řešila podobný problém u jedné zdi v obývacím pokoji a Savo pomohla jen na několik dní. Byla jsem z toho opravdu velice nešťastná, jelikož ať jsem se snažila, stéle jsem tento boj s plísní prohrávala. Naštěstí mi pomohla kamarádka, která mi poradila velice účinné protiplísňové přípravky z internetových stánek https://www.ob­nova.cz/proti­plisnove-pripravky/. Stačila jedna aplikace a plíseň je se již neobjevila.

GM

Proč uzavíráš otázku? Před časem se nám objevila plíseň ve spižírně, na venkovní studené stěně. Nastříkání savem nemělo žádný efekt, pouze opadal nátěr, pak jsem objevila přípravek Lastanox, ten se přidává do nátěru (Remal a pod.), už je to asi 5–6 let a plíseň tam není. Jenom nevím, jestli se ten Lastanox ještě vyrábí.

anonym

Hledala napřed v odkazech,ale nenašla tu pravou odp.tak jsem se zeptala,dostala jsem několik rad,ze kterých určitě nějaké využiju,ale Mapel je jiného názoru,tak jsem to uzavřela.Za tvoji radu děkuji,pokusím se ten Lastanox vyhledat,zdá se,že by to bylo nejúčinnější a zároveň finančně výhodné řešení…:D

cukrar

ujištuji Vás, že odstranit následek plísně je obtížné, jan na čas, třeba savem, ale ne navždy. Musíte odstranit příčinu plísně, nikoliv následek..