darysa

Co je SANACE?

Prosím můžete mi zdělit na kolik procent funguje Sanace? Nemůže se stát, že naopak přitáhne vodu do zdiva?
Doplňuji:
Jěště bychom se chtěli zaptat kolik cca stojí 1m2.

Nejlepší odpověď
mosoj

Sanace je cizí slovo a všeobecně (nejenom pro odstranění vlhkosti) má význam – ozdravení, vyléčení, přijetí opatření k nápravě.
Pokud budete odstraňovat vlhkost zdiva a použijete nějakou ověřenou garantovanou metodu není možné aby se vlhkost ještě zvýšila. Na jakou úroveň se vlhkost sníží, závisí na podmínkách a použité metodě.
Doplňuji:
Metod na vysoušení zdiva je více. Mám obavy že Vás pozvání odborníka nemine. Musí se zhodnotit původ vlhkosti, poškození zdiva atd. Podle tohoto se potom volí metoda která se použije. V některých případech se jedná i o výkopové práce. Ceny jsou odvislé od použité metody a firmy. Dejte si na inetu do vyhledávače „sanace zdiva“ a získáte alespoň základní přehled. Nicméně toho odborníka na posouzení stavu Vám doporučuji.

Další odpovědi
HOMER

Je to vlastně kombinace všech vhodných a dostupných prostředků,kterými se firma provádějící tyto opravy snaží docílit odvlhčení zdiva a ochrany před další vlhkostí…

FOG

Mozny privod zelene – asi mysleno do oblasti.

Zdroj: Wikipedia.cz

elektrikář

Sanační omítky nebo přísady do malty mají vytvořit vzduchové kanálky v omítce aby vlhkost která je ve zdivu mohla rychleji vysychat. Posoudit co a jaké prostředky použít musí posoudit stavař. Zajistit aby vlhkost do zdiva nevnikala Izolace, odvětrávání, vzduchové kanály ve vlhkém zdivu.

Aldi

Zde je třeba definovat 2 hlavní pojmy: sanace vlhkého zdiva a hydroizolace.

Hydroizolace zdiva se zaměřuje na odstranění příčin vlhkosti. Metod hydroizolací je mnoho a jejich výběr závisí nejen na konkrétní příčině vlhkosti, ale i na dalších faktorech (zda-li je vlhkým materiálem zdivo/kámen/beton, zda se vlhká oblast nachází nad/pod terénem, zda jde o interiér/ex­teriér, jaká je statika objektu, zda lze/nelze provést odkopy,…).

Sanace vlhkého zdiva se zaměřuje na odstranění důsledků vlhkosti – zpravidla na odstranění vlhkých, zasolených či plesnivých omítek a jejich nahrazení sanačními omítkami.

Více pak na http://ecrypt­.cz/sluzby/sa­nace-vlhkeho-zdiva

Broukk

Nevíte někdo jestli je tohle jediná možnost jak zvabit dům vlhkosti?

Bob2

Není ještě existuje podřezání a nebo nový a podle mě nejlepší způsob elektromagnetických impulsů, které ženou vodu zpátky do země.

Broukk

A jakým způsobem se to děla pomocí těch elektromagnetických impulsů?

Bob2

Mrkněte se přímo na jejich stránky, je tam popsané jak to přesně funguje, ale ve stručnosti je to krabička, která se namontuje na zeď a vysílá elektromagnetické signály, které ženou vodu zpátky do země https://osmodry­.cz/osmodry-cena-cenik.php