Lukyn0

Oprava venkovni zdi

Bydlim ve starším cihlovém domě a z venkovní strany pod oknem se stářím opadala zeď až na cihly. Jak to nejjednoduše a nejlevněji opravit abych zamezil pronikání zimy do bytu? Zeď mokrá či jinak poškozená není, „jen“ opadaná. Stačí to nahodit betonem nebo ještě něčím jiným? Děkuji.

Nejlepší odpověď
badisko

staci pokud neni mokra jak rikate staci nahodit ..spric a hrubou omitku…tu budto pretahnout venkovni fajnovou nebo jen hrubou omitku zatocit …(zatocit = vyhladit pomoci filcu ..nebo jen ..pokistirenem…
Doplňuji:
Spric vyrobite tak ze smichate cement s trochou pisku hmota musi byt velice ridka kase ..ta se pak nahazuje spise strika na stenu pomoci zednicke lzice..je to proto aby omitka lepe drzela na starych cihlach …
hrubou omitku budto koupite pytlovanou http://www.sta­vospol.cz/pro­dukty/omitky-a-malty/jadrove-omitky/ znacek je mnoho ..nebo ji vyrobite je k tomu potreba ..pisek cement a vapno ..voda (nebo vapeny hydrat ten se da take koupit pytlovany ..http://www.ce­mix.cz/produk­ty/20-POJIVA-A-PLNIVA/59-Pojiva/7-Vapenny-hydrat …fajnovou na zahlazeni hrube tedy ..Venkovni stuk zde…http://ww­w.cemix.cz/pro­dukty/40-VRCHNI-OMITKY/62-Vrchni-omitky/72-Vnejsi-stuk a naradi ..zednicka lzice …hladitko jedno filcove a jedno polystyrenove ..hruba omitka se da manichat v koleckach rucne ale vnejsi jenma vapena spis ne nez ani pouziva se vrtacka ze svrdlakem ..obdoba mixeru..:D zvladne to i domaci kutil ..ale je lepsi povolat zednika nebo znameho s praxi..produkty uvedene v odkazech jsou jen orientacni a tedy neozkousene ..v Baumaxu ci Bauhausu ci jinych stavebninach maji velky vyber a urcite vam radi pomohou …

Další odpovědi
Drap

Betonem určitě ne, použít klasickou hrubou omítku, přetáhnout a zafilcovat.

Sůwa

Doporučuji použít sanační omítku – postup :
http://www.ces­kykutil.cz/jak-postupovat-pri-aplikaci-sanacnich-omitek
Mám s ní velice dobré osobní zkušenosti, můžu dát i podrobnější rady. Rozhodně nepoužívat ani na podhoz řídký beton, tím by se povrch uzavřel a další aplikace by neměla smysl. Jako povrchovou úpravu je nutno použít vhodnou barvu na př. silikátovou. Osvědčilo se mi nahodit v místech s vyšší vlhkostí tuto omítku i z vnitřní strany.
Doplňuji:
Omlouvám se, četla jsem nepozorně a tak jsem měla pocit, že omítka je mokrá. 🙂

mojitek

Ať už to budete opravovat jakkoliv,tak nezapomeňte dát „perlinku“ ,jinak Vám to opadá znova !

honza19hk

betonem určitě ne. nahazuje se vápennou nebo vápenocementovou maltou.

Sůwa

Co třeba využít situace a aplikovat před omítkou tepelnou izolaci? Samotná omítka tak moc pronikání zimy nezabrání a běžně se to dělá i u venkovských stavení. Pak je jasná i ta perlinka a natažení omítky Baumit, která je probarvená ve hmotě.

badisko

zapomel jsem na late ..k latovani (pomoci nich bude omitka vsude stejne hruba a rovna …a potreba je jeste zednicla libela (vodovaha)

badisko

perlinka netreba …ta se dava na stavebni lepidla ..na porobeton…na na omitky..naximalne muzete dat umelohnotnej rozek s perlinkou nebo hlinikovy pokud se kolem toho rohu chodi ale nen se to spravidla nedava pouze do interieru ..

mojitek

omyl. Perlinka je potřeba,tím se to zpevní každopádně.Barák „pracuje“ a pokud se perlinka nedá,tak to popadá znova.Jinak zpevňující umělohmotný nebo hliníkový rohy -jestli se do něj bouchne třeba jen v jednom místě,tak to můžeš vymlátit celý a dělat to celý znova.Každopádně perlinkou bych to rozhodně proložil..

badisko

jojo tady je kazdej profik …na hrubou vapenocementovou omitku hrubou perlinku …to je fuk …ty jsi stavar ..kdyby uz tak se tam dedava perlinka ale armovaci site …a ty maj oka jak bejk…do perlinky daleko…

badisko

jojo tady je kazdej profik …na hrubou vapenocementovou omitku hrubou perlinku …to je fuk …ty jsi stavar ..kdyby uz tak se tam dedava perlinka ale armovaci site …a ty maj oka jak bejk…do perlinky daleko…

badisko

jojo tady je kazdej profik …na hrubou vapenocementovou omitku hrubou perlinku …to je fuk …ty jsi stavar ..kdyby uz tak se tam dedava perlinka ale armovaci site …a ty maj oka jak bejk…do perlinky daleko…

badisko

jojo tady je kazdej profik …na hrubou vapenocementovou omitku hrubou perlinku …to je fuk …ty jsi stavar ..kdyby uz tak se tam dedava perlinka ale armovaci site …a ty maj oka jak bejk…do perlinky daleko…

mojitek

no to ses vystihl dobře.Pasuješ se na profíka a jaksi „zapomeneš“ na armovací síť 🙂