Kelt

Jak vybělit spižírnu? Co použít, jak postupovat?

Součástí kuchyně je i spižírna. Je to prostor v jednom rohu kuchyně, za dvířky je prostor , kde jsou na asi 6 deskách umístěny potraviny a různé nádoby. Výška je zhruba 2 m. Nad tím je další prostor, s menšími dvířky. Takže se jedná o hranol o výšce asi 240 cm a základně přibližně loket na loket. Ze tří stran je stěna, kterou je třeba natřít na bílo a přitom provést dezinfekci. Věci vyberu, asi zůstanou pevně přidělané poličky. Jakou barvu použít, jak postupovat? Je možné použít stříkací pistoli, nebo natřít štětcem? Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Na toto se nevyplatí použít pistoli. Kromě toho by drobné částečky barvy mohli uniknout do prostoru kuchyně. V takto úzkém prostoru bude nejlépe použít plochý štětec. Bylo by dobré stěny
nejdříve omýt vodou se saponátem.Popřípadě ošetřit naředěným savem a provést nátěr. Lze použít téměř jakoukoli barvu. Osobně bych volil vodou ředitelnou, popřípadě latex.

Další odpovědi
Kepler

Ty poličky by mělo být možné demontovat, pokud ne a jsou přitlučeny na kostru hřebíky, tak bych je vypáčil. Vevnitř by asi bylo vhodnější pracovat se štětcem. Nejdřív zdi očistit vlhkým hadrem a jako nátěr použít nějaký omyvatelný vododisperzní, nebo i obyčejnou malbu.