Avatar uživatele
martina1

Co na odstranění plísně?

Ještě jednu radu bych potřebovala.Loni jsme se nastěhovali do novostavby.Celou zimu bylo vlhko-s tímjsme počítali.Jak se nám sráželo vlhko na zdech,tak se objevovala občas plíseň,tu jsem vystříkala buď Savem,Brefem nebo Cilitem proti plísni.Teď už máme celkem sucho a v čera jsem objevila v pokojíčku bělavý povlak na stěně těsně nad kobercem.Zas to budu muset vystříkat,ale ten smrad a do večera musím větrat.Není nějaký účinnější a definitivní způsob?
Doplňuji:
Děkuji za radu.Zkusím ten BIOSTOP od paní ANNAS.OJAS sada je docela zajímavá a věřím,že to finguje,ale pořizovací cenu budu šetřit tak 10let.Ale ani jsem neměla představu,že něco takového existuje.Už jsem se sbavila plísně všude a teĎ mě zaskočil ten pokojíček....

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, annas před 4469 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Pro plísně platí vše co zde bylo napsáno. Podle toho co popisujete se sle nemusí jednat o plíseň ale o tzv. lidově nazývaný sanitr. Jsou to vápenaté sole,které ve vlhku krystalují na povrchu stěny. Až zeď vyschne mělo by to zmizet. Preventivní ochranou proti plísni ale nic nezkazíte. Plísně bývají většinou tmavé.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Podívejte se na citovanou stránku. Tam je rada od uživatele, který má rovněž špatnou zkušenost se zapáchajícími prostředky. Třeba se Vám bude jeho informace hodit.

Zdroj: http://hobby.wgz.cz/jak-odstra nit-plisne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Našla jsem vám článek co pomáhá na odstranění plísně.
Ojas sada pro odstranění plísně na zdi

Pro odstranění plísně na zdi se používá Ojas sada standard nebo Ojas sada individual. Máte-li plíseň na zdi, Ojas sada standard ji během krátké doby (obvykle cca 1 měsíc) odstraní a plíseň na zdi uschne. Pak ji stačí již pouze seškrábnout či setřít. Ojas sady aktivují energii v místě instalace a vnáší tak do tohoto prostoru život a energetický vítr. Další plíseň na zdi se již nemůže vytvořit, protože Ojas sada standard nedovolí plísním, jako nástrojům rozkladu hmoty vzniknout. Jaké další pozitivní účinky má Ojas sada standard a Ojas sada individual se dozvíte zde.

Zdroj: http://www.zdrava-energie.cz/p rodukty/odstraneni-plisne-na-z di/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
masenka

Já jsem na plíseň do kouta nastříkala SAVO ve spreji (novinka) Nastříkala jsem ho a plíseň byla za 10 - 15 min. fuč!! ;)Vřele doporučuji! :) Záleží taky, kde se vám plíseň vytvořila. Mně v obýváku v rohu a vyřešila jsem to, jak už jsem říkala, SAVEM proti plísním a kout jsem nechala prázdný, aby mohl proudit vzduch. Ještě poznámka k SAVU - sice se musí chvíli přetrpět typický závan, ale za chvíli vyprchá ;)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Nymfomanka

Já mám doma alergika. V minulém bytě jsme měli plíseň všude a také jsme savovali. Avšak náš malý měl na to výraznou alergii. Tak jsme si nechali poradit a používali jsme od té doby FUNGISPRAY. Mají to v Globusu, obi, hornbachu atd...

před 4400 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada