autacek

Jaký znak se kreslil na dveře domů nakažených v době pandemie ve středověku? A proč se tak činilo? Nepoučili jsme se?

Nejlepší odpověď
annas

Vzpomíonám si z literatury , rovněž je to vidět ve filmech. Pandemie moru. . Domy postižených se označovaly červeným křížem.

Jedinci postižení leprou museli žít izolovaně za městem či obcí Bylo povinnost í těch, kteří se o ně starali, aby dávali kolemjdoucím výstrahu – nepřibližovat se blízko. Šlo o zvukové znamení – používaly se zvonky, , řehtačka, bouchání na železo, to, co bylo dobře slyšet.

Ještě jsem si vybavila jeden film, v němž měli všichni postižení i zvoneček na těle.

Další odpovědi
Edison

Mnoho lidí se poučilo. Poměrně nedávno to nechal dělat Hitler s Goeblsem a dalšími. To malovali na dveře davidovo hvzězdy. A pak možná ještě někdo, ale tohle má lidstvo celkem v dobré paměti. Mno.. pak na východě i na západě byli lidé rovněž označování, jen to nebylo tolik vidět.

led

V stredoveku počas čierneho moru sa rovno na dvere pribily dosky, aby nikto nemohol von ani dnu, bez ohľadu na to, či tam je ešte niekto zdravý. Prípadne ich hneď zapálili. Oheň zabraňuje šireniu nákazy, ale pozor, dnes to nepraktizujte!

Kelt

Tady se spíš kreslí jiný znak. Původně to mělo jiný význam.

EKSOT123

Spíš by to chtělo podobný znak, který dělali Izraelité při egyptských ranách…
Prakticky to obnáší zejména snažit se být v přátelství s Bohem. Ne, že by to spolehlivě ochránilo před COVIDem jak tenkrát v Egyptě, ale v případě vážného či fatálního průběhu pak člověk nemusí mít strach.