MiKu

Jaký webový server / radar na počasí (případně aplikaci) považujete za nejspolehlivější?

Obzvlášť když si chce člověk naplánovat třeba týdenní aktivity v závislosti na počasí, ne jen jestli bude pršet za půl hodiny :) Děkuji!

Nejlepší odpověď
marci1

Norský web: www.yr.no

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že nejlepší data poskytuje web ČHMÚ, kde najdeš aktuální radarová data (nejen v reálném čase), dále snímky z družic MSG a NOAA, synoptickou situaci a předpověď, detekci blesků a mnoho dalšího. Těžko hledat něco dokonalejšího. http://portal­.chmi.cz/. Velmi dobrý je i https://www.win­dyty.com/?49.866,18­.138,6, kde se dokonce dozvíš kde a jak moc prší (srážky v mm/h), nebo neprší, aktuální směry a síly větru i teploty. Tyto portály jsou stejně spolehlivé jako každé jiné po celém světě, protože využívají stejnou techniku.
Forecast na windity navíc obsáhne celý svět.

JájsemRaibek

Radar ukazuje v reálném čase, takže aplikaci radar žádnou.

mosoj

Radar na dlouhodobou předpověď je nepoužitelný. Jinak 4 denní předpovědi jsou relativně velmi přesné, kdekoliv. Data jsou stejně z jednoho zdroje ČHMÚ.

Lamalam

Nejpřesnější je placená předpověď na meteocentrum.cz.

McArthur

Za mne polské www.meteo.pl a aplikace Aladin a Meteor.

Na týden dopředu ale 100% není nikdo nehledě, že uvedené tak dlouhou dobu dopředu předpovědi neuvádějí.