Hetty

Jaký význam má věta: „Dostala jsem to (naservírováno) na stříbrném podnose“?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o úsloví, idiom.

Význam vidím takto:

Někdo vám něco naznačil, doporučil, co nebude pro vás namáhavé, tedy bez práce, bez jakéhokoliv úsilí.

Nebo vám poskytne něco hodnotného za nic, dá nezaslouženě odměnu. Dovolí, aby se něco uskutečnilo snadno, aniž byste musela něco udělat.

Obecně – získat něco po „haluzi“, stylem " když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají".

Totiž někdy se nemusí vyplatit.

Další odpovědi
anonym

bez problémů, bez osobní snahy, luxusně a ihned