Jaký si udělat názor? ČR obnovuje brannou povinnost, nakoupí 200 raket země-vzduch, milióny nábojů.

Na východě Ukrajiny se to mele, prý i s ruskými vojáky, dovolenkáři. USA chce v Polsku raketový deštník, NATO chystá cvičení vojáků a i Rusko.
Bude válka? Na Ukrajině mi to už jako občanská válka nepřipadá.

Nejlepší odpověď
Funna

ČR neobnovuje brannou povinnost, jen změnila „datum“, kdy je možné zahájit na základě nařízení vlády odvodní řízení a to ještě před vyhlášením stavu ohrožení státu a na až po něm, jak platilo dřív…rakety nakupuje z důvodu „omazení“…a deštníku už se mluví docela dlouho, ještě před „Ruskem“, výstavba má skončit až 2018…to by je teď nevytrhlo…
a jestli bude válka?…netuším…ale ať odpovím jakkoliv, stejně tuhle skutečnost neovlivním…takže se nemíním „nervovat“ dopředu…

Další odpovědi
Fienir

Na válku se připravuje, je tedy pravděpodobné, že válka bude. Já však odmítnu bojovat na straně NATO a Ukrajinců.

zjentek

vypadá to, že ty zas. raný židovský rodiny (všichni víme) tu válku ruska v evropě fakt chtěj ..a jestli oni to chtěj, tak to bude ..málo platný cokoli řešit, jestli je to předem rozhodnutý, tak tupá média teď udělaj zbytek a já a ty se jen svezeme po vlně, jupíí :)
Doplňuji:
tady bych poukázal na neomezenost lidské blbosti, páč kdyby ti evropští a ruští kluci neplýtvali municí špatným směrem (když už jim zdarma rozdaj zbraně), tak by mohli nadělat díry do hlav pár Morganům atd. a jejich přisluhovačům a pak by mohli celkem spokojeně žít bok po boku!

mosoj

Nevím k čemu zbrojit. Válka samozřejmě být může ale to je pak konec.
Krásně je to vidět na Ukrajině. Armádou se prostě zasáhnout nedá. Jsme na konci pomyslných možností. Bohužel to platí oboustranně. Takže Ukrajina je precedens pro velmoci. Můžou si dělat co chtějí.
Doplňuji:
Samozřejmě jeden lidumil větší než druhý.

setapouch

Si vis pacem, para bellum.
Doplňuji:
Česky řečeno Chceš-li mír, připravuj válku (jen vojensky silný a připravený stát může oprávněně věřit, že nebude okolím donucen válčit).

anonym

Vím že branná povinnost je, ale nevěděl jsem jak formulovat odvody. Kapitáne neřvi.

Psychotic

mosoj: Silný může vždycky dělat co chce. Tak tomu bylo, je a bude.