Maxxonerr

Jaký příbuzenský vztah mám k synovi bratra mojí babičky?

Když jsem byla malý, tak často jezdil k babičce můj bratranec. Všichni mi říkali, že to je můj bratranec a já to nijak neřešil. Jenže teď nad tím přemýšlím a on to není můj bratranec. Tenhle „bratranec“ je syn bratra mojí babičky. Takže jaký příbuzenský vztah k sobě máme??

Odpovědi
seraphico

Většinou se takovému vztahu nijak neříká. Těch pojmenování je více. Například prabratranec, vlastník, vlastně, stříník, bratříně, bratranec z druhého kolene,…

Je to holt už zbytečné snažit se pojmenovat všechny příbuzné.

Mimochodem, dneska se nějak roztrhl pytel s dotazy ohledně příbuzenských vztahů. 😄

https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_%C4%8Dle­n%C5%AF_rodiny

https://genea­logiehradil.blog­spot.com/2011/07­/pribuzenske-vztahy.html?m=1

Justin1

Je to nějaký nepojmenovaný vzdálený příbuzenský vztah. Dalo by se možná říci, že je to tvůj vzdálený strejda a ty jsi jeho vzdálený synovec. Je to bratranec jednoho z tvých rodičů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.