Kaxx

Jaký notebook ke studiu na SŠ?

Rozhoduji se mezi dell a macbook. Co si myslíte o možnostech a který by lépe vyhovoval studiu na gymnaziu? Který beste doporučili? Předdem děkuji za rady :)

Odpovědi
leporela22

Rozhodně Dell má vetší výdrž a je dobře stavěný na změnu teplot. Co se týká váhy notebooky jsou postejně těžké nanejvíš 1 kilo v dnešní době. A na studium nepotřebujete až tak výkonný počítač jako k hraní pc her. Ale aby internet a celý systém dobře pracoval aspon 4 Gb ram a víc operační paměť. Občas defragmentovat a bude šlapat dlouho.

ke4n

leporela, žádný notebook rozhodně kilo nemá, tak 2–3kg
to si pleteš s netbookem
http://proslec­ny.cz/notebook-nebo-netbook/

jpau

Jde o to co chceš studovat, já jsem nad macbookem jeden čas taky uvažoval, nakonec jsem pořídil Vaio a jsem rád.

Nicméně, na běžné používvání do školy asi spíš ten macbook, nový Air s Haswellem udělá na baterku kolem 10 hodin a váží něco kolem kila. Nicméně není to úplně plnohodnotný počítač (i uvnitř to není žádná raketa, absence optických mechanik apod. jak jsem ale psal, na to běžné používání je to opravdu asi jedno).

U Dellu jde hodně o to, co si chceš koupit, mají dobré profesionální stanice (taky mají počítače naprosto k ničemu) ale to už nejsou úplně notebooky do školy (zbytečně velké, těžké, výkonné).

PS: Existují i další výrobci.

klob1

Dobře,
a které přímo typy máš na mysl? jako označení název toho notebooku?Záleží totiž, co mají uvnitř schované?ne co na karbičce napsané.
Někdy se chtějí zbavit totiž toho starého a uvádějí jako nové. pak také jestli třeba se časem dá rozšířit nebo ne? A kolik toho je obsazené. Někdy paměť nemusí být např 1× 4GB, ale 2×2GB, pak i rychlost komponentů může dělat své.Jako těch pamětí. A osazení portů.
Záleží, co přesně skutečně, chceš i jinak na něm dělat? Jestliže jen čistě to studium, spíš se i zeptat, co třeba používají studenti ve vyšších ročnících. Jaké požadavky a tak. Myslím, že spíš po čase člověk chce více na tom dělat a využívat i ne jen k tomu studiu?
Tak co vím, teď nejvíce se používá do vesmíru, když letí kosmonauti, tak značku Lenovo. Tak soudím, že asi by si nic špatného nevzali nebo by jim nevybavili. Nevím, asi nejvíce stále věřím Japoncům, asi nějakou kvalitu si drží oproti elektronice z Číny. Vše se vyrábí v Číně, ale jen některé značky si tu kvalitu pohlídají. Tak každý Notebook bude v něčem dobrý a v něčem špatný.
Záleží, kolik chceš investovat a hlavně, co třeba i za rok chceš od něho očekávat. Někdo mění počítač každý rok někdo třeba za 4 roky. Spíš se ptát, co je na něm skutečně potřeba dělat a co není. Já to vidím se skutečně poptat lidí, kteří na té dané škole studují. Jaké požadavky jsou, jaké programy se konkrétně používají. Třeba máš nějaké záliby, ke kterým také počítač budeš využívat. Záleží, v jaké oblasti budeš využívat a v čem třeba zatěžovat.
Jinak asi tak, co je běžně potřeba jsou 4GB paměti dnes asi standart. Co do využitelnosti paměti.
Čím větší harddisk, tím více tam uložíš dat. Ale to se dá i jinak doplnit. Procesor I3 nebo I5.
Značka Třeba si dát pozor ve značkách, někdy ten samý pod jinou značkou vyrábějí. Např. Packardbell a vyrábí Acer. Takže to bude na stejné úrovni, jen většinou jsou o něco výkonnější.
Vaio je od Sony, Sony je známá značka, ale počítat, že je drahý a výkon nikde, tam je to o placení zbytečně značky a vzhledu. Ano, na pohled pěkné, ale jinak využitelnost není.
AMD známé, ale v dobách totality super, jenže dnes o ničem není už tak dobré. To se jedná hlavně také spíš o tzv. vnitřnosti, ne ten nápis na krabici.
Také je dobré se ptát, jaké jsou zkušenosti s reklamací dané značky a jak daleko servis na případný pozáruční servis. Jestli je k tomu i servisní knížka a servisní prohlídky bez poplatků.
A student má mít spíš věci v hlavě, nežli v počítači, ale dnes se to neobejde.
Nevím, jak u notebooků je dobrý Asus, mám Quad a téměř spokojenost už běží pěkně dlouho. Jinak předtím Intel a vydrž 9 let a ten první do dnes od r. 93. Z notebooků mám první, ale z výběru Lenovo. A vždy vnitřek Intel. Je ten notebook měl požadavky na velkou zátěž, po všech stránkách Před tím Lenovem bylo myšleno Packardbell, jenže díky hledání, pak se usoudilo to Lenovo. Tobě stačí něco slabšího na studování Gymnázia.
Každopádně přeji úspěch ve správném výběru.

Ex-pert

Z těchto dvou variant doporučuji Dell. Osobně mohu doporučit Dell Inspiron 14z 5423, který má moje přítelkyně a nemůže si ho vynachválit.

Zdroj: http://www.ob­chody24.cz/no­tebooky/dell