Monyszek

Přihlášení ke studiu na SŠ…

Příští rok budu dělat závěrečné zkoušky a po jejich absolvování bych chtěla jít znovu na střední školu. Je to možné – resp. jak na to? Mám normálně vyplnit přihlášku? Jaké známky mám napsat do přihlášky? Ze základní školy či ze střední? Prosím o co nejvíc podroobností. Děkuji…

Odpovědi
Drap

Doporučuji dohodnout všechny podmínky s novou střední školou. V takovémto případě lze po dohodě a vyrovnávacích zkouškách nastoupit někdy třeba hned do druhého ročníku.

anonym

Pokud půjdeš podruhé na střední školu, tak budeš dokládat k přijímacím zkouškám vysvědčení ze školy, kterou právě studuješ. V případě, že studuješ střední školu, tak i maturitní vysvědčení. Přihlášku vyplníš normálně.
Kdyby škola potřebovala ještě další podklady, vyzvala by Tě k jejich předložení písemně.
Pokud se bude jednat o školu s podobným zaměřením, jako je škola současná, tak bude možné, jak píše Drap, udělat rozdílové zkoušky z některých (určí škola) předmětů a postoupit rovnou do vyššího ročníku.

Michal Kole

To záleží na střední škole