Avatar uživatele
Kokyna

Jaký máte vztahy s mámou?

Také Vás máma neustále poučuje? Já už jsem z toho na dně… Neustále poslouchám, jak máme nevychované dítě, že za to můžeme my, že když je s ní, tak se chová úplně jinak apod. Když dostane na zadek, tak se na to nebude koukat, odchází a je nafouklá. Abych to uvedla na pravou míru, manžel pracuje od rána do večera, takže na děti jsem sama. Synovi jsou 4 a je pěknej vztekloun. Dceři je 10, takže puberta hadr. Občas už nezvládám, a tak bouchnutí, nic strasnyho, jsem celkem kliďas. Máma jako babička moc nefunguje, s dětmi mi nepomůže, když u ní chtějí o víkendu přespat, pokaždé se jim dostane odpovědi: „Jsem unavená, takže ne.“ Neexistuje, aby si je jako prarodiče brali ven, natož na dovolenou. Nehlidaji, a to vůbec. Jediné, co umí, je kritizovat, jak jsme neschopní rodiče, jak děti moc rozmazlujeme, že jsou takový a makovy a že máme špatnou výchovu. Máma to dělá i bráchovi, když nevyhledává mouchy na něm nebo na jeho dětech nebo přítelkyni, jede pecky do nás. Směšné je, že u mě pomlouvá bráchu a u bráchy zase mě. Mně tohle fakt nepřijde normální.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1674 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Nemá důvod, děti nemám, sestra má syna a žijí ve společné domácnosti. Vím, že mamka má jisté výhrady k výchově vnuka, ale neřekne je nahlas, to si nedovolí.
Ale taky sestru nebo bratra, který má děti dvě, nepomlouvá.
Pokud ti její chování vadí, promluvte si v klidu, nastav si mantinely, urči si priority a přes to nepojede vlak.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Bohužel už pěkných pár let žádné. Ale dokud žila… Asi takhle. I kdybys měla dalších X dětí a bylo ti pro mě za mě třeba 40+, STEJNĚ bude mutti vědět všechno LÉPE, ať uděláš co chceš, VŽDY si vyslechneš „Já to říkala/věděla!“ a obecně tě bude považovat za víceméně nesvéprávného jedince, který bez její ochranné ruky/dohledu by ZAJISTÉ skončil v kriminále/na šibenici/v hrobě! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Kolik Vám je let? A kolik let je Vaší mamince?

Po 89. roce se hodně posunul věk prvorodiček a spolu s nimi i babiček.
„Mladší babičky“ zvládnout děti pohlídat, vzít si je na noc, někam ven, některé i na dovolenou.

Starší už toho tolik nezvládnou, a mají pocit větší odpovědnosti.
Myslím, že kvůli tomu si maminka vnuky „nebere“.

Ke kritizování a pomlouvání:
Je potřeba nastavit pravidla a/nebo – pokud
by pravidla nepomohla – omezit návštěvy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Se svojí mámou mám velmi kladný vztah. Mám ji rád a ona má ráda mě. Mamka se o mě stará a já jí naoplátku pomáhám v domácnosti, finančně přispívám do rodiny a šetřím na být pro ni.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

Rokio,
četl´s otázku? Myslím, že tazatelka potřebuje něco jiného.

před 1674 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Rokio ty budeš asi po mamce!!!

před 1674 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek