_136

Jaký mate osobní názor na vztahy kdy má muž nespočet partnerských žen a žena která má nespočet partnerských mužů?

Velmi by mě zajímalo jaký je váš osobní názor na druhy partnerských vztahů které jsou ve formě – polygamie,mono­gamie,polyandri­e,bigamie,poly­ginie,Polyamo­rie. Děkuji moc

Odpovědi
autacek

Když jim to vyhovuje, proč ne. To je jen takový zvláštní společenský uzus, že by to muž měl dělat jen s jednou partnerkou (zajímavé, že v arabském světě platí jiná společenská norma a více manželek ani harém není problém, tak že je to opravdu jen o nastavení v hlavě a jakýchsi společenských představách), pokud by se v rámci rovnoprávnosti pohlaví chovala stejným způsobem žena, my na ni dnes pohlížíme jako na Achtung die Kurve, no pokud to jejímu partnerovi nevadí, proti gustu, žádný dišputát.

Ono když se dnes odvracíme od evolučně osvědčeného modelu, že muž loví a živí a žena se stará o domácnost a děti, skutečným důvodem monogamie je, pomineme-li zdravotní faktor, především strach, že by se to mohlo tomu druhému s tím jiným zalíbit více a mohl by stávajícího parnera/parnerku opustit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.