zjentek

Jaký máte názor na míchání různých mastí dohromady?

Vyrobil jsem měsíčkovou mast. Z měsíčku lékařského a škvařeného sádla. Napadlo mě, že bych ji promíchal půl na půl s calcium pantothenicum mastí z lékrny. Domnívám se, že by se mohl zvýšit účinek na pokožku. Jak píši- NAPADLO MĚ TO. Nic podobného jsem na internetu nenašel. Jen jsem si všiml, že různý uklidňující/hojivé masti (často právě měsíčkové) ve složení často obsahují jako přídatné látky mimo jiné taky zmiňované CP. Názory? Dík. (;

Nejlepší odpověď
Filip84

Určitě to nedělej.

Unguentum, mast, je masťový základ (vaselinum album vel flavum, syndermanum, adeps suillus, adeps lanae etc. etc.), plus nějaké účinné látky. Calcium panthothenicum je 5% mast calcii panthothenas v nějakém masťovém základu – normálně by stačila vaselina, ale protože to není magistraliter, ale z fabryky na výrobu mazání, tak jsou v tom vosky, parafin, kopyta, stabilisátory, antioxidanty, a tak vůbec.

Pokud to čímkoli „naředíš“, snížíš procento účinné látky, to prostě nemá smysl.

Další odpovědi
hapiky

Vím a pochopil jsem tě: Ty bys chtěl být všemi mastmi mazaný!

elkon

Masti nemají stejný základ, nemá to smysl. Pokud existují víceúčelové masti, jsou tak namíchány už z výroby.

Emefej

Je to stejné jako u chlastu – NEMÍCHAT!

Ametyst

Jednodruhová je nejlepší, protože i matematicky přídavek druhé složky oslabí účinek první složky na polovinu. Vlastně obě dvě složky budou fungovat každá na 50 %.