Avatar uživatele
zjentek

Jaký máte názor na míchání různých mastí dohromady?

Vyrobil jsem měsíčkovou mast. Z měsíčku lékařského a škvařeného sádla. Napadlo mě, že bych ji promíchal půl na půl s calcium pantothenicum mastí z lékrny. Domnívám se, že by se mohl zvýšit účinek na pokožku. Jak píši- NAPADLO MĚ TO. Nic podobného jsem na internetu nenašel. Jen jsem si všiml, že různý uklidňující/hojivé masti (často právě měsíčkové) ve složení často obsahují jako přídatné látky mimo jiné taky zmiňované CP. Názory? Dík. (;

Zajímavá 0 před 666 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

Určitě to nedělej.

Unguentum, mast, je masťový základ (vaselinum album vel flavum, syndermanum, adeps suillus, adeps lanae etc. etc.), plus nějaké účinné látky. Calcium panthothenicum je 5% mast calcii panthothenas v nějakém masťovém základu – normálně by stačila vaselina, ale protože to není magistraliter, ale z fabryky na výrobu mazání, tak jsou v tom vosky, parafin, kopyta, stabilisátory, antioxidanty, a tak vůbec.

Pokud to čímkoli „naředíš“, snížíš procento účinné látky, to prostě nemá smysl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hapiky

Vím a pochopil jsem tě: Ty bys chtěl být všemi mastmi mazaný!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Masti nemají stejný základ, nemá to smysl. Pokud existují víceúčelové masti, jsou tak namíchány už z výroby.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Je to stejné jako u chlastu – NEMÍCHAT!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Jednodruhová je nejlepší, protože i matematicky přídavek druhé složky oslabí účinek první složky na polovinu. Vlastně obě dvě složky budou fungovat každá na 50 %.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek