bauerlukin

Jaky máte názor na lidi, kteří po upozornění, že již nemají vstupovat do vagónů, tam stejně lezou a tím zdržují provoz?

Dobrý den, jaký máte názor na lidi, kteří po upozornění, že již nemají vstupovat do vagónů metra, a otevřou zavírající se dveře, tam stejně vlezou a zdržují provoz? Děláte to taky?

Nejlepší odpověď
Hlada

Nevidím v tom nic divného. Neděje se to běžně a určitě to nikdo nedělá soustavně z plezíru. Zdržení 2–3 vteřiny nic neznamená.

Další odpovědi
Pepa25

Pokud někdo nastupuje po začátku hlášení „Ukončete …“ ještě neznamená, že zdržuje provoz. Pouze riskuje, že ho dveře přivřou – s tím, že mechanismus funguje tak, že se dveře znovu otevřou – pak teprve nastává zdržování. S nastupováním na poslední chvíli nemám problém, nechat se přivřít do dveří nebo je blokovat je samozřejmě špatně.

Dochy

Tak asi spěchá. On to asi těžko pochopí někdo kdo jede z jednoho obchoďáku do druhého a řekne si „To si ten d… nemůže počkat 2 minuty na další?“. Jenže on ten člověk třeba spěchá na vlak co jezdí tím správným směrem třeba jen jednou za 2 hodiny. (nebo ještě hůř) Samozřejmě zas můžeš namítnout, že měl tedy vyrazit o 15 minut dřív. No jo, třeba vyrazil a něco se přihodilo cestou. V naprosté většině případů jsou jízdní řády postaveny s nějakou rezervou a pokud se v jedné stanici 5s zdrží, v další holt po nastoupení lidí nebude čekat 20s, ale třeba jen 15 než bude moct vyjet.

Za sebe: běžně skáču do dveří i po výzvě. Vyjímečně mi to nevyjde a cvakne mně to. Když vidím, že neprolezu tak už to nezkouším a neotvírám. Když vidím že někdo dobíhá po mně a opravdu se snaží a vypadá to že to bude mít těsné, dveře na ty 2 vteřinky přidržím. Je to rychlejší než pak čekat až ho ty dveře pustí.

ten který je

V Indii je to běžné.V Japonsku pomáhá cestujícím policie.To je toho.:-)

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=CAlbyf1za­JI&ab_channel=HDVi­deoRidha

Drap

Názor mám takový, že tito lidé zřejmě špatně slyší, nebo dost dobře nerozumí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.