Nina 01

Jaký máte názor na LGBT?

LGBT je zkratka pro lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby. Znáte někoho takového nebo máte osobní zkušenost?

Nejlepší odpověď
quentos

Jejich život, jejich volba. Proč bych měl někoho odsuzovat na základě odlišné sexuální orientace? (A lesbám se nedivím, já si taky nedovedu představit být na chlapy.)
Gaye jsem zatím poznal asi tři a všichni to byli úplně normální lidi, na jednom z nich bych to dokonce málem ani nepoznal. A transgender – proč by se měli celý život trápit v jiném těle jenom proto, aby se na ně ostatní nedívali skrz prsty? Opět je to jejich život, jejich volba a nemám s tím problém, a kdo naopak má, měl by se zamyslet.

Další odpovědi
anonym

Můj názor: Každý ať si žije s kým chce a ve své ložnici ať si dělají co chtějí, pokud jsou to oba dospělí jedinci. Nikdo nemáme právo říkat druhým, koho mají milovat a koho ne a ským mají žít a s kým ne. A co se týče adopce dětí u homosexuálních párů, mám na to takový názor: Když jsem byl dítě, moje matka si po rozvodu vzala alkoholika, který byl absolutně nespolehlivý a jako člen rodiny jen škodlivý. Když se na to podívám zpětně, vůbec by mě nevadilo, kdyby si mamka vzala třeba paní, místo pána. Důležité by pro mě bylo, jestli by nás měla ráda a jestli by to byl dobrý člověk. V dětských domovech je spousta dětí, kterým by to určitě taky nevadilo, jestli by měly mít dvě mamky nebo dva taťky. Jsem si jistý, že by za pár, který by se o ně svědomitě staral, daly všechno. Rozhodně lepší, než aby zůstaly v ústavu až do 18ti let. Nebo aby se o ně staral „normální“ pár, ale špatně.

kelley

Jen doplnění pro quentos – není to jejich volba, je to dáno geneticky, prenatálním vývojem atd… Kdby měli na výběr, tak si vyberou, že budou normální „heteráci“. Porč by si někdo dobrovolně vybíral sexuální orientaci, se kterou má mnohem menší nadějí na nalezení partnera a nebo dokonce (např. Středním východě) mu za ni hrozí trest smrti?

Drap

Znám několik takových. osobní zkušenost nemám. Názor mám jako ke každému jinému. Je to jejich věc a jejich případný problém.

Psychotic

kelley: To já bych si tedy vybral bisexualitu. Proč se omezovat?