Kelt

Jaký má smysl udávání pracovníků jednoho podniku?

Nevím, zda je to vyjímka nebo normální věc po roce 1989, která se děje v některých podnicích, které mají centrum v zahraničí, ale na tento nápad mohl přijít i nějaký Čech. Setkávám se s faktem, že lidé pracují na nějakém projektu, a jejich kolegové hlásí někam jeho činnost, obvykle podpořenou fotografiemi a jinými důkazy. Zejména pokud se jedná o porušení bezpečnosti práce, tak fotografů je více než dost. Určitě to pohodu a důvěru mezi lidi nepřinese. Myslíte, že je to ojedinělé nebo normální věc? A proč je to tak? Děkuji.

Nejlepší odpověď
paul1

Ještě před důchodem jsem pracoval u soukromé firmy v Praze 9. Domů jsem dojížděl jednou za měsíc na víkend, tak jsem se snažil něco si nadpracovat, abych pobyt doma mohl aspoň o jeden den natáhnout. Jednou jsem u šéfa třídil výkresy, po zaklepání tam vešel kolega a hned u dveří zahlásil: ten xy (jako já) byl zase v pondělí doma. Šéf se mne zastal a říká: „já jsem mu to dovolil, on to měl nadpracované a když chceš, můžeš to udělat i ty“. Tím mu vzal vítr z plachet a ještě k tomu zaregistroval i moji přítomnost. No byl to trapas, něco začal koktat a vypadnul. Poděkoval jsem šéfovi a šel na svoje pracoviště. Kolega se mi dlouho vyhýbal a nějak to po čase vyšumělo bez jeho omluvy.

Další odpovědi
Kepler

Tak tohle jsem nedávno zažil v jedné německé firmě, kde jsem si přivydělával. Bylo tam pár donašečů a fotografů rekrutovaných z řad personální agentury. Stačilo přerušit práci a chvíli telefonovat a už jsi měl černý puntík, ne-li vyhazov. Jeden takový práskač dostal po šichtě do řepy. Jestli to tam zavedlo vedení agentury, nebo to bylo na požadavek té německé firmy, to nevím. Zdá se, že to není nic ojedinělého.

nyjono

Před lety se mi zachtělo opustit menší firmičku, kde mě sice práce bavila, ale šéf byl a stále je namyšlený idiot. Byla to jen brigáda aby nebyl stereotyp.
Jak to bývá, občas se něco utrousí a tak, než došlo k podání výpovědi z mé strany, bylo mi ústně sděleno, že mám ukončit činnost okamžitě. S absolutní nechutí cokoli řešit bylo do 30 minut vše sbaleno a sbohem.
Takže někdo z kolektivu také asi byl vedení víc než nakloněn 😁 😁

Jo, a ten smysl, to má asi pro ty "kamarádíčky 😁 😁

Pepa25

Smysl to nemá, obvyklé mi to nepřijde a pochybuju, že by to nějaký zaměstnavatel podporoval. I když asi dost záleží na druhu práce.

ivzez

Tak zrovna u toho porušování předpisů v oblasti bezpečnosti práce to smysl má.
On by to byl velký průšvih jak pro zaměstnavatele, tak, a to především, pro zaměstnance,
který by kvůli porušování utrpěl nějaký úraz, nedejbože s celoživotními následky.

Pokud jde o fotografování v jiných případech, tsm bych s „fotografy“ rychle vyběhla.
K fotografování kohokoliv je (až na výjimky) potřebný souhlas fotografovaného.