Avatar uživatele
bolak

Jaký jsou rozdíly v trestech, v případě že se obžalovaný hned přizná a pokud tvrdí že je nevinnej a nakonec ho odsouděj?

Dá se to někde dohledat? Zrpůměrovat tresty x odsouzených za stejnej zločin co se hned přiznali a stejnej počet těch co zapírali? Ptám se na to, jestli se vyplatí člověkuj kterej je vinen a je pravděpodobný že ho odsouděj (maj na něj kupu důkazů) se hned přiznat s tím že dostane menší trest, nebo je to jedno, protože trest dostane úplně stejnej ať se přizná hned nebo bude vinu popírat?

(to je tak krásná otázka, až si řikám, jestli bych se neměl přihlásit ze svýho druhýho profilu a za odměnu se ohvězdičkovat)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, Michal Kole před 3387 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nelze paušalizovat,vždy je to případ od případu a soud od soudu jiné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mapel

Toto je otázka mimo mísu. Přiznání není nikdy polehčující okolnost. Dobrý státní zástupce dokáže využít pravdivosti přiznání proti obžalovanému. Stále platí zatloukat a zatloukat. Podívejte se na velké případy. Kdo se z těch gaunerů přiznal? Nikdo. To je rada zkušených právníků.

Rozsudek je pak subjektivní přístup soudce.

Vemte si jen našeho autobusáka malíře. Pomohlo mu přiznání? A námitka, že soudkyně ja manželkou .... A opět jsme u toho, že je to subjektivní názor soudce. Dělat statistiku je krok do temna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Přiznání je vždy polehčující okolnost. Nakolik polehčující, to ale závisí na mnoha okolnostech včetně toho, jak se soudce zrovna vyspí. Takže průměrná hodnota by byla poněkud nic neříkající, obzvlášť v tomhle českém kocourkově, kde se měří (trest) každému jiným metrem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Protiva

To záleží na tom , jak brzo se pachatel přizná.
Soudce si chce užít zábavu, chce naplnit své poslání o těžké dedukci, potřebuje si případ úplně vychutnat.
Nesmíš ho hned připravit o to vzrušení.
A taky soudce musí vykazovat svoji činnost, a okamžitým přiznáním by jsi ho akorát popudil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukasy

Pokud to budou popirat a budou dukazy tak se odvola na vyšši a pak na nejvyšši soud a většinou ma o několik let min. Ale tak někdo zabije někoho dosane 5 let jiny zabije dostane doživoti. Tak je to podle nálady soudcu, a co jim z toho kápne..

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony