Avatar uživatele
Ajík

Kdo bude vinen?

Dejme tomu, ze si kolem domu postavim elektricky plot ktery je nebezpecny pouze pokud se ho pokusite prelezt ( tudis pouze pokud se pokusite vkrast do domu ). A nahodneho zlodeje to at uz omylem ci kvuli vysce elektickeho proudu zabije.
Je mozne, ze muzete jit do vezeni, i presto, ze se dana osoba zranila pouze kvuli kriminalni cinnosti? Jinak by ke zraneni nemohlo dojit.
Jestli ano proc?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Agneta před 2986 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Agneta

V každé zemi jinak:DDD

V USA si zajedeš rychle k benzínce koupit pistoli, zastřelíš ho, a druhý den tě budou v médiích chválit:D
V Česku ale půjdeš do vězení ty, a tomu zloději budeš muset celý život ještě platit (pokud přežil):DDD

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dismas

V naší debilní pseudohumanistické spoečnosti bohužel ty.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Vinen budeš ty.
Mám konkrétní příklad.Můj otec choval králíky a nebylo měsíce (podotýkám, že to bylo až po revoluci od r.1998 do r.2011. kdy na trhu bylo DOSTATEK MASA.Za komunistů mu je nikdo nekradl.) aby mu nějaký nebyl ukraden.Kdykoliv to nahlásil policii, tak to sice sepsali, ale řekli, že to nebudou vyšetřovat, protože to není škoda nad 5000Kč.Tak před policistou řekl, že na králíkárny (podotýkám, že zloději museli přelézt plot, čili překonali první překážku) DÁ DRÁT S 220 V.Na to mu policista řekl, že byl byl potrestaný on, protože to je NEADEKVÁNTÍ OBRANA a co kdyby se stalo, že by to bylo dítě, které se chce pouze podívat na králíky.
Takže v tomto státě NEEXISTUJE obrana ma ochranu svého majetku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

v tomto blbém státě co hájí darebáky, zloděje a podvodníky budeš vinen (vinna) Ty
i když si opilý magor zlomí hnátu a kluzkém chodníku před Tvým domem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VeRe1983

V našem Absurdistánu, kde neplatí pravidlo „můj dům, můj hrad“ samozřejmě ty. I kdybys tam dala cedulku o vysokém napětí. Musela bys narazit na mimořádně osvíceného soudce (v rámci naší justice patrně jen z dovolené v Černobylu) aby zodpovědnost za jakoukoliv újmu shodil na pachatele. Který pochopitelně zodpovědný je vždy, protože se ti nemá kdo courat po tvém pozemku anebo vnikat do tvého objektu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tforro

Budeš vinná ty. Bavil jsem se jednou s předeskyní senátu na toto téma. Řekla mi, že nejraději by drtivá většina jejich kolegů byla pro to, aby ten, kdo chrání svůj majetek nebyl uznáván vinným. Prostě jako to mají v americe.
Tady to máme nastavené tak, aby se to nezneužívalo. Vysvětlila mi to jednoduše. Dlužím někomu balík peněz, tak ho pozvu ke mě domů a až přijde, tak ho označím jako útočníka a zabiju ho. Propíchnu si ruku šroubovákem a pak ho tomu zabitýmu strčím do ruky.Není snadné se takhle zbavit dluhu (nepohodlného člověka)?

Upravil/a: tforro

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Ano, půjdete do vězení, protože se jedná o nepovolené zařízení a nepřiměřenou obranu. Představte si, že za váma poleze zamilovaný mladík…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mirekborek

No musíš si sílu nastavit

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mimozemšťan

VeRe1983 a tforro

jsme v čecháčkově, a tam nic nejde a nic nefunguje, jinde jó

před 2986 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
VeRe1983

tforro: Zajímavá konstrukce. Akorát se divím, že tohle nenapadlo američany. Náš systém myslím jede v rovině „kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody“. Viděno českou optikou, tak by v USA vlastně mohli zrušit trestný čin vraždy. Proč za ní jít do chládku, když by stačilo „pozvat“ si někoho za kávičku a pak ho oddělat.

před 2986 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek