Ajík

Kdo bude vinen?

Dejme tomu, ze si kolem domu postavim elektricky plot ktery je nebezpecny pouze pokud se ho pokusite prelezt ( tudis pouze pokud se pokusite vkrast do domu ). A nahodneho zlodeje to at uz omylem ci kvuli vysce elektickeho proudu zabije.
Je mozne, ze muzete jit do vezeni, i presto, ze se dana osoba zranila pouze kvuli kriminalni cinnosti? Jinak by ke zraneni nemohlo dojit.
Jestli ano proc?

Nejlepší odpověď
Agneta

V každé zemi jinak:DDD

V USA si zajedeš rychle k benzínce koupit pistoli, zastřelíš ho, a druhý den tě budou v médiích chválit:D
V Česku ale půjdeš do vězení ty, a tomu zloději budeš muset celý život ještě platit (pokud přežil):DDD

Další odpovědi
Dismas

V naší debilní pseudohumanistické spoečnosti bohužel ty.

anonym

Vinen budeš ty.
Mám konkrétní příklad.Můj otec choval králíky a nebylo měsíce (podotýkám, že to bylo až po revoluci od r.1998 do r.2011. kdy na trhu bylo DOSTATEK MASA.Za komunistů mu je nikdo nekradl.) aby mu nějaký nebyl ukraden.Kdykoliv to nahlásil policii, tak to sice sepsali, ale řekli, že to nebudou vyšetřovat, protože to není škoda nad 5000Kč.Tak před policistou řekl, že na králíkárny (podotýkám, že zloději museli přelézt plot, čili překonali první překážku) DÁ DRÁT S 220 V.Na to mu policista řekl, že byl byl potrestaný on, protože to je NEADEKVÁNTÍ OBRANA a co kdyby se stalo, že by to bylo dítě, které se chce pouze podívat na králíky.
Takže v tomto státě NEEXISTUJE obrana ma ochranu svého majetku.

lexx

v tomto blbém státě co hájí darebáky, zloděje a podvodníky budeš vinen (vinna) Ty
i když si opilý magor zlomí hnátu a kluzkém chodníku před Tvým domem

VeRe1983

V našem Absurdistánu, kde neplatí pravidlo „můj dům, můj hrad“ samozřejmě ty. I kdybys tam dala cedulku o vysokém napětí. Musela bys narazit na mimořádně osvíceného soudce (v rámci naší justice patrně jen z dovolené v Černobylu) aby zodpovědnost za jakoukoliv újmu shodil na pachatele. Který pochopitelně zodpovědný je vždy, protože se ti nemá kdo courat po tvém pozemku anebo vnikat do tvého objektu.

tforro

Budeš vinná ty. Bavil jsem se jednou s předeskyní senátu na toto téma. Řekla mi, že nejraději by drtivá většina jejich kolegů byla pro to, aby ten, kdo chrání svůj majetek nebyl uznáván vinným. Prostě jako to mají v americe.
Tady to máme nastavené tak, aby se to nezneužívalo. Vysvětlila mi to jednoduše. Dlužím někomu balík peněz, tak ho pozvu ke mě domů a až přijde, tak ho označím jako útočníka a zabiju ho. Propíchnu si ruku šroubovákem a pak ho tomu zabitýmu strčím do ruky.Není snadné se takhle zbavit dluhu (nepohodlného člověka)?

Kepler

Ano, půjdete do vězení, protože se jedná o nepovolené zařízení a nepřiměřenou obranu. Představte si, že za váma poleze zamilovaný mladík…

mirekborek

No musíš si sílu nastavit

Mimozemšťan

VeRe1983 a tforro

jsme v čecháčkově, a tam nic nejde a nic nefunguje, jinde jó

VeRe1983

tforro: Zajímavá konstrukce. Akorát se divím, že tohle nenapadlo američany. Náš systém myslím jede v rovině „kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody“. Viděno českou optikou, tak by v USA vlastně mohli zrušit trestný čin vraždy. Proč za ní jít do chládku, když by stačilo „pozvat“ si někoho za kávičku a pak ho oddělat.